Spektaklį skyrė Lietuvos šimtmečiui

Vida URBONIENĖ

Šiemet Skaistgirio gimnazijos bendruomenė dovanojo pasaką "Eglė žalčių karalienė"(pagal K. Inčiūrą). Spektaklio premjerą pirmieji sutiko skaistgiriečiai, o artėjant šv. Velykoms Skaistgirio gimnazijos teatras išsiruošė viešnagėn į Jurdaičių socialinės globos namus. Kelionės metu klausėme režisierės Angelos Lapienės, kodėl jos režisuojamų spektaklių kraitėje vis pasakos? "Dirbant su vaikais visada arčiausia yra pasaka, o ir suaugusių vaikystė prabėgo su pasakomis. Pasakose vaizduojamas tikras gyvenimas, tikri jausmai. Iš kur, jei ne iš gyvenimo scenų, sukurtos pasakos?" - klausimu į klausimą atsako režisierė. Jai antrino ir pradinių klasių mokytoja Edita Burbienė.

Režisierė Angela Lapienė beveik prieš dvidešimt metų pradėjo dirbti Skaistgirio vidurinėje mokykloje (dabar – gimnazija). Šalia pedagoginio darbo ji visuomet turėjo ir grupę vaidinti norinčių vaikų. Su jais sėkmingai kasmet sukurdavo po spektakliuką. Bėgant metams norėjosi kažko daugiau. Pakalbino kartu vaidinti ir mokytojus. Taip užgimė pirmas, antras spektaklis. Vėliau jau teatrą ėmė kviesti į artimesnius ir tolimesnius kaimus, miestelius. Šiemet, Lietuvai švenčiant šimtmetį, teatras sumanė savo spektaklį dovanoti ne tik skaistgiriečiams, bet ir tolėliau gyvenantiems.

Skaistgirio gimnazijos bendruomenės spektaklis "Eglė žalčių karalienė" skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Kazys Inčiūra gyveno ir kūrė būtent tame šimtmetyje. 1964 metais jis sukūrė poetinę dramą lietuvių liaudies pasakos "Eglė žalčių karalienė" motyvais. Šią pasaką žino nuo mažo iki seno. Mažieji su šia pasaka užauga, o suaugusiems ji atskleidžia jausmus, kuriuos tenka gyvenime ne vienam patirti. Nepaprasta meilė, ilgesys, pasitikėjimas, išdavystė, po kurios gyvenimas pasikeičia ir jau niekad nebebūna toks, koks buvo. Spektaklyje vaidina mokytojai Violeta Rudienė, Romualdas Sruogius, Jurgita Baranauskienė, Sigita Pocienė, Zita Rimdžiuvienė, Gintautė Vasiliūnienė, Rita Goštautienė, Regina Drigotienė, gimnazijos direktorė Edita Aukselienė ir antra tiek gimnazijos mokinių. Šalia scenos senbuvio Aisčio Baranausko kaip žuvis vandenyje jaučiasi ir Nojus Gasparaitis. Pusbroliai Edvinas ir Kęstutis Šiaučiūnai tarsi būtų gimę aktorystei. Į juos lygiuojasi ir Dominykas Bubelis, Mantas Mikolaitis, Renatas Gedraitis. Į liaunos Drebulės vaidmenį puikiai įsijautė Gabija Guntytė. Paslaptingumo spektakliui suteikė ir gražus pajūrio merginų būrelis, pinantis vainikėlius, ir atkaklūs žalčiai, atvykę žvejo dukters į marčias parsigabenti, ir merginos šokėjos – tai tarsi jūros bangos iš tolo atsiritančios, tarsi audros debesys, pradingstantys jūroje. Pagrindiniame Žalčio vaidmenyje Romualdas Sruogius ir žvejo dukra Eglė - Violeta Rudienė teatre jau seniai, vaidina nuo pat pirmo Angelos Lapienės režisuoto spektaklio. Romualdas aktyvus ne tik gimnazijos teatro aktorius, bet puikiai kuria vaidmenis ir kultūros namų mėgėjų teatre. Aisčiui Baranauskui yra į ką lygiuotis. Spektakliuose kartu su juo vaidina mama Jurgita, o tėtis, miestelio kultūros namų mėgėjų teatro senbuvis, kuria pagrindinius vaidmenis.

Ketvirtokas Nojus Gasparaitis drąsus: "Man labai patinka vaidinti su visais ir norėčiau, kad tai niekad nesibaigtų". O štai mokytojai Zitai Rimdžiuvienei vaidinimas – kažkas labai stipraus, tai ir bendravimas kitokioje aplinkoje, todėl visiškai ne gaila tam skirti savo asmeninio laiko. Spektaklio režisierė ir aktoriai dėkingi dekoracijas kūrusiems Jonui Briedžiui ir Romualdui Sruogiui, garso operatoriui Airidui Šiaučiūnui, spektaklio balsui Editai Burbienei.

Režisierė Angela Lapienė režisuos tol, kol bus norinčių vaidinti

Publikaciją remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

„Sidabrė“ 2018 m. balandžio 7 d.