Gyvenimo architektas leidžia projektuoti patiems

Lina RUDNICKIENĖ

Trečiadienio popietę į Mato Slančiausko progimnaziją trumpam grįžo moksleivis legenda Romualdas Mačiulis. Būtent jis buvo pirmasis moksleivis, kuriam 2002 metais leista derinti pamokas su darbu. „Jis buvo gabus, labai gabus, bet tas, kuris netilpo į jokius rėmus… Jokius“, – su seniai regėtu savo mokiniu sveikinasi Janina Dauparienė, buvusi klasės vadovė.

Per savo 34-erius gyvenimo metus Romualdas Mačiulis sėkmingai vystė įvairias veiklas, kūrė produktus ir bendroves Lietuvoje ir užsienyje, o šiandien Lietuvoje bei užsienyje žinomas ir vertinamas kaip žmogaus elgsenos ekspertas, konsultantas ir pranešėjas. Jis niekam neperša savo nuomonės, tik pateikia daug klausimų. Į juos sulaukęs atsakymo žmogui padeda susiprojektuoti savo gyvenimą – tikslus ir vertybes. Į savo mokyklą trumpam grįžęs buvęs mokinys jau savo mokytojams dėstė savo įžvalgas, kaip nenuleidžiant rankų reikia vaikuose ieškoti vertybių, nuo kurių priklauso, ar teisingai augantis žmogus pasirinks savo tikslą žemėje. Po paskaitos pedagogams jis mielai sutiko pasikalbėti ir su „Sidabrės“ laikraščio skaitytojais.

Romualdas Mačiulis, atsisakęs didelės dalies sėkmingų veiklų šalyje ir užsienyje, ėmė mokyti žmones, kaip sėkmingai susiprojektuoti savo gyvenimą

„Sidabrė“ 2018 m. balandžio 21 d.