Nuoširdus kelių kartų menininkų susitikimas

„Sidabrės“ inf.

Plikiškių mokyklos-daugiafunkcio centro užimtumo specialistė Nijolė Žiurlytė, prieš kurį laiką dirbusi dailės mokytoja Gataučių Marcės Katiliūtės pagrindinėje mokykloje, plikiškiečius pradžiugino kelių savo buvusių auklėtinių, respublikinių tapybos darbų 2009-2012 metų konkursų, skirtų M. Katiliūtės premijai laimėti, laureatų – Luko Svirplio ir Viktorijos Pažarskytės – darbų parodėle.

Šiame susitikime dalyvavę ir patys minėti jaunieji menininkai pasidalijo mintimis apie savo kūrybą, dėkojo mokytojai už paskatinimą rinktis menui artimas profesijas. „Tai buvo mano pirmoji dailės mokytoja, kuri mane pastūmėjo link meno. Atsimenu, mes mielai piešdavome ir per atostogas. Šiandien galiu drąsiai pasakyti: į matematikos pamokas antrą kartą tikrai negrįžčiau, o į dailės – ateičiau ir antrą, ir trečią kartą, nes, baigus mokslus, viskas nesibaigia, – susitikime atvirai kalbėjo pernai „Aušros“ gimnaziją baigęs, šiuo metu laisvu fotografu save vadinantis Lukas Svirplys. – Esu dėkingas tam žmogui, kad mane pastūmejo kūrybai. Kai komisija deramai įvertina tavo darbus, supranti, kad ne viskas buvo kiemo lygio (Lukas minėtame respublikiniame konkurse pirmąsias vietas ir premijas buvo laimėjęs 2011 ir 2012 metais. – Aut. pastaba).“

Šiuo metu 19-metis Lukas Svirplys ne tik fotografuoja įvairius miesto renginius, gimtadienius, vestuves, vardynas, bet ir dalyvauja įvairiuose kūrybiniuose projektuose. Gabaus vaikino meniškos fotografijos jau papuošė ir vieną Vilniaus ligoninę. Jo teigimu, nuotrauka yra ne vien vaizdinys, joje yra būtina ir idėja. Lukas ketina studijuoti žurnalistiką arba medijas.

Susitikime dalyvavusi kita gatautietė – dvidešimtmetė Viktorija Pažarskytė, pagrindinę premiją M. Katiliūtės respublikiniame konkurse, kuriame buvo daugiau kaip 100 dalyvių, pelniusi 2012 metais, antrąją vietą – 2011, o pirmąją – 2009 metais, dar mokyklos suole mėgusi Nijolės Žiurlytės dailės pamokas, taip pat pasirinko artimą menui profesiją. Šiaulių profesinio rengimo centre ji baigė higieninę kosmetiką ir šiuo metu viename iš Joniškio grožio salonų atlieka praktiką. Į Plikiškių mokykloje-daugiafunkciame centre surengtą susitikimą ji atsivežė du savo diplominius darbus iš Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokyklos. Mergina taip pat prisipažino, jog menais pradėjusi domėtis dar pradinėse klasėse. „Jau tuomet aš „netilpdavau“ į „rėmus“, piešdavau paraštėse. O mokytoja Nijolė Žiurlytė man buvo ne tik mokytoja, bet ir draugė, mama. Aš labai mėgau gamtą, paukščius, grafiką. Makiažų darymas – taip pat savotiškas menas, nes reikia stebėti žmogaus veidą. Meno aš nepaleidau ir nepaleisiu“, – kalbėjo Viktorija.

Mokytojos draugystė su buvusia savo mokine, matyt, tęsis ir toliau – artimiausiu metu N. Žiurlytė ketina V. Pažarskytę pasikviesti į susitikimą su Plikiškių kaimo moterimis ir joms surengti nemokamą makiažo pamoką.

Renginyje taip pat veikė ir kitų buvusių N. Žiurlytės moksleivių, gatautiečių dailės darbelių parodėlė. Jos apžiūrėti buvo atvykę ir „Molinuko“ studijos lankytojai, o keletą muzikos kūrinių ir dainų dovanojo jaunosios Plikiškių gitaristės Darija Jokštytė ir Ieva Povilaitytė su savo mokytoju Gintaru Mikalėnu. Susitikime taip pat dalyvavo ir Gataučių Marcės Katiliūtės pagrindinės mokyklos mokytojos Ramunė Stankaitienė ir Jūratė Balčiūnaitė.

Nuoširdaus susitikimo akimirka. Viduryje – menininkė Nijolė Žiurlytė su savo buvusiais mokiniais Luku Svirpliu ir Viktorija Pažarskyte

Publikaciją remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

„Sidabrė“ 2018 m. gegužės 9 d.