Laureatų diplomai iš Stokholmo

"Sidabrės" inf.

Tarptautiniame konkurse „ART-PANORAMA Baltika” dalyvavo virš 600 dalyvių iš Rusijos, Baltarusijos ir Lietuvos. Konkurse buvo vertinamos meno sritys tokios kaip dailė, choreografija, teatras, vokalas bei instrumentinė muzika, kurioje dalyvavo ir Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokyklos moksleivės Austėja Blinovaitė (mokytoja Aušra Tiškevičienė) ir Smiltė Dubro (mokytoja Zita Gaškauskaitė).

Instrumentinės muzikos konkursas vyko kelte į Stokholmą. Besijaudinantys ir nekantraujantys konkurso dalyviai ruošėsi savo pasirodymams. Dalyviai buvo vertinami I, II, III vietų laureatų diplomais ir medaliais bei diplomais. Joniškietės, jaunosios muzikantės, savo muzikiniais bei technikos sugebėjimais nustebino instrumentinės muzikos komisijos narius bei namo grįžo su aukščiausiais įvertinimais – laureatų diplomais ir medaliais. Smuikininkė Smiltė Dubro buvo apdovanota I vietos laureatės diplomu bei aukso medaliu, o pianistė Austėja Blinovaitė namo parsivežė II vietos laureatės diplomą bei sidabro medalį. Vertinimo komisijos pirmininkas, Maskvos konservatorijos profesorius, smuikininkas M. Gotsdiner džiaugėsi ir negailėjo pagyrimų žodžių joniškietėms.

Po konkurso dalyviai žvalgėsi po Stokholmo senamiestį, aplankė svarbius istorinius bei architektūrinius objektus, gržėjosi miesto urbanistiniu kraštovaizdžiu. Taip pat buvo suteikta galimybė apsilankyti ir svarbiuose Stokholmo Astridos Lindgren, Vazos ir Abbos muziejuose. Keliaujant namo į Lietuvą, dar aplankyta ir Rundalės pilis.

Mokytojos Zita Gaškauskaitė ir Aušra Tiškevičienė dėkoja tėveliams už finansinę pagalbą bei galimybę pasirodyti tarptautiniame konkurse. Padėka reiškiama ir tiems, kas parėmė kelionę, bet nenorėjo būti įvardytais. Dėkojame jaunosioms muzikantėms, kurios į Joniškį parvežė aukščiausius įvertinimus ir nepabijojo savo jėgų išbandyti svečioje šalyje.

Iš Stokholmo jaunsios muzikantės Smiltė Dubro ir Austėja Blinovaitė su mokytojomis Aušra Tiškevičienė ir Zita Gaškauskaitė grįžo su aukščiausiu įvertinimu – laureatų diplomais, medaliais ir profesoriaus iš Maskvos pagyromis

Publikaciją remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

„Sidabrė“ 2018 m. gegužės 30 d.