Žurnalistų dėmesio centre – mūsų kraštas

Fausta DUNAUSKAITĖ, Joniškio turizmo ir verslo informacijos centro turizmo vadybininkė

Graži lietuviška gamta - puikus traukos objektas ne tik užsienio turistams, bet ir keliaujantiems, savo kraštą norintiems pažinti lietuviams. Praėjusią savaitę Joniškio kraštą aplankė internetinio naujienų portalo „Delfi“ žurnalistai, kurie ruošia vaizdo reportažą apie mūsų rajono lankytinas patrauklias gamtos vietas, kurias verta aplankyti ne tik vasarą atostogų metu, bet ir pavasarį – atšilus orams.

Delfio žurnalistus prie Mūšos tyrelio pažintinio tako pasitiko Pelkių Laumė (gidė- Gerda Kinderienė). Svečiai išgirdo pasakojimų apie pelkės formavimąsi, augmeniją, gyvūniją, apie įvykius, kurie nutiko šimtmečiams bėgant, senolių patirtį, istorijas įvykusias grybaujant ar uogaujant pelkėje.

Vėliau buvo dalyvauta edukacijoje „Kaliausių fabrikėlyje“, kurios metu tautodailininkė Aušra Petrauskienė mokė pasigaminti savo kaliausę ir jai prisiūti lopą, pasakojo apie kaliausių fabrikėlio atsiradimą, „Vyšnių festivalio“ tradicijas bei pasidalino šių metų šventes naujiena – „Kaliausių fabrikėlyje“ svečiai galės ragauti žagarietiškos „zaptės“ sėdėdami ant Švėtės pakrantės.

Po smagios ir linksmos edukacijos nuvykome į Žagarės regioninį parko lankytojų centrą, kuriame mus pasitiko Žagarės regioninio parko direktorius Mindaugas Balčiūnas. Jis pristatė šių metų Vyšnių festivalį, būsimos šventės programą ir renginio siurprizą – festivalio metu bus siekiamas rekordas – daugiausia gyvų kaliausių vienoje vietoje. Visi norintys mielai kviečiami liepos 13-14 dienomis Žagarės vyšnių festivalyje prisijungti prie rekordo.

Taip pat Žagarės regioninio parko direkcijos rekreacijos vadybininkė Modesta Bielskienė plačiau papasakojo, kuo unikali šio regiono gamta, aprodė Žagarės ozą, kuris yra pats ilgiausias iš visų Lietuvoje esančių ozų ir Žvelgaičio piliakalnį bei Žagarės miesto vardo atsiradimą.

Diskutuojant, kas labiausiai patiko Žagarės miestelyje, žurnalistai neslėpė, kad įdomi mūsų rajono gamta, sužavėjo žmonės, mylintys ir puikiai reprezentuojantys savo kraštą. Jie prižadėjo atvykti čia dar kartą, ne tik darbo, bet ir turizmo bei poilsio tikslais, o video reportažo tikimės sulaukti greitu metu.

Delfi žurnalistai Justinas Arlauskas (dešinėje) ir Rinatas Chairulinas su Pelkių Laume (Gerda Kinderiene)

Publikaciją remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

„Sidabrė“ 2018 m. gegužės 30 d.