Pristatyta pirmoji mokytojos knyga

Dalia NORVAIŠIENĖ

Jono Avyžiaus viešojoje bibliotekoje pirmadienį į skaitytojų rankas palydėta nauja knyga. Apysakos „Smiltė“ autorė – joniškietė, lietuvių kalbos mokytoja, rašanti ne tik prozą, bet ir poeziją, Alina Jonaitienė. Pirmoji knyga – tai įvykis ne tik kūrėjo, bet ir skaitytojų gyvenime. Į knygos pristatymą atvyko leidyklos „Gelmės“, išleidusios šią apysaką, vadovė Vida Bėkštienė ir redaktorė Kristina Noreikienė.

Pristatyme dalyvavusi rašytoja Gintarė Adomaitytė negailėjo gražių, įkvepiančių žodžių autorei, išsakė savo nuomonę ir įspūdžius apie pirmąją knygą.

Leidyklos „Gelmės“ vadovė V. Bėkštienė pristatė jau beveik penkerius metus dirbančią leidyklą ir jos išleistas knygas. Įdomi knygų serija „Paribio istorijos“ – tai leidiniai vaikams ir paaugliams apie jų gyvenimo sunkumus ir nuopuolius. Dažnai liūdna knyga neša pozityvią žinią, skatina mąstyti apie gyvenimą.

Panaši ir Alinos knyga „Smiltė“, kurios rankraštį leidyklai rekomendavo vaikų literatūros tyrinėtojas, žurnalo „Rubinaitis“ steigėjas ir redaktorius Kęstutis Urba. Tai lengva, paprasta kalba parašyta istorija apie paauglę mergaitę, jos baimes, gyvenimo kasdienybę. Aktuali tema išplėtota remiantis pačios autorės ilgamete pedagogine patirtimi ir įžvalgomis. Leidyklos redaktorė K. Noreikienė kalbėjo, kad dirbti su A. Jonaitienės knygos tekstu buvo lengva ir paprasta. Džiaugėsi, kad autorė pagaliau išdrįso parodyti savo kūrybą leidyklai. Pasak redaktorės, jai įstrigo atmintin vieno susitikimo metu iš jaunimo lūpų išgirsta frazė „svarbiausia laiku išdrįsti paspausti „Enter“ ir palinkėjo autorei drąsos.

Apie įspūdžius perskaičius apysaką „Smiltė“ kalbėjo ir Joniškio literatų klubo „Audruvė“ vardu A. Jonaitienę sveikino Aušra Lukšaitė-Lapinskienė. Knygos autorė prasitarė, kad kūrybinis procesas vyksta, ji turi sukaupusi daug įvairių tekstų, tad netolimoje ateityje galima tikėtis naujos knygos, tik dabar jau suaugusiam skaitytojui.

A. Jonaitienę Viešosios bibliotekos vardu sveikino Informacijos ir kraštotyros skyriaus vedėja Vijoleta Kuprevičienė, kolegos literatai, draugai. Dainas ir gėles savo mylimai mokytojai skyrė auklėtiniai Mato Slančiausko progimnazijos aštuntokai.

Publikaciją remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

„Sidabrė“ 2018 m. birželio 2 d.