Emigrantės grįžo tėvynėje paieškoti perspektyvų

Lina RUDNICKIENĖ

Jauni žmonės iš Lietuvos ne tik emigruoja. Jau gausu pavyzdžių, kai į rajoną, miestą grįžta jauni žmonės. Ne tik iš šalies didmiesčių, bet ir iš tolimesnių ar artimesnių užsienių. Atsivalgę sočios duonos, išsiilgę savo artimųjų ir gimtų vietų, kalbos, jie po trumpesnių ar ilgesnių pertraukų vėl glaudžiasi prie tėviškės. Neretas jų po savanoriškos tremties grįžę į gimtinę praveria darbo biržos duris. Šiuo metu nemažai jaunimo iki 29 metų dalyvauja Darbo biržos inicijuotame projekte „Atrask save" – iš naujo save ir savo vietą bando surasti gimtajame Joniškyje.

Pagal šį projektą Savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir sveikatos skyriuje savanoriauja iš Šiaurės Airijos grįžusi 21-erių Greta Visockytė ir 28-erių Viktorija Zastarskytė, kuri 10 metų asmeninės laimės ir sėkmės ieškojo už jūrų marių, daugelyje pasaulio šalių, tačiau nutarė dar kartą pabandyti savo asmeninę laimę rasti gimtajame rajone.

Iš užsienio grįžusios Viktorija Zastarskytė ir Greta Visockytė šiuo metu pagal darbo biržos projektą "Atrask save" talkina Socialinės patamos ir sveikatos skyriuje

„Sidabrė“ 2018 m. birželio 9 d.