Mažuma priėmė sprendimą už visą kvartalą

Lina RUDNICKIENĖ

Rajonas kartu su kitais apskrities rajonais dalyvauja bendrame projekte, iš kurio virš 8 milijonų eurų lėšų apskrities miestuose netrukus pradės rengti pusiau požeminių konteinerių aikšteles. Schemas, kur turi stovėti tie pusiau požeminiai konteineriai, sudarė projektuotojai kartu su rajonų teritorijų planuotojais. Pagrindinė sąlyga statomiems pusiau požeminiams konteineriams – jie neturi būti statomi ant vandentiekio, oro linijų, fekalijų ir šilumos tiekimo centralizuotų vamzdynų , išlaikant būtinus atstumus.

24 pusiau požeminių konteinerių aikštelės Joniškyje ir Žagarėje jau numatytos, tačiau tik dėl vienos Medžiotojų gatvėje gyventojai pakėlė audrą, reikalaudami demokratijos – t. y. valdžiai ne planuoti pačiai, o atsižvelgti į gyventojų pageidavimus. O tie gyventojų (aišku, kad toli gražu ne visų) pageidavimai – kad tik pusiau požeminių konteinerių aikštelė nebūtų statoma tarp 11-uoju ir 19-uoju numeriu pažymėtų namų. Pirmadienį rajono Savivaldybės iniciatyva sušauktame šio kvartalo gyventojų susirinkime kažkodėl dalyvavo gal tik dešimta dalis šio kvartalo gyventojų. Valdžia suteikė teisę rinktis balsuojant: arba konteineriai Medžiotojų gatvėje, arba prie buvusio SODROS pastato. Ir gyventojų dauguma balsuojant pasirinko: prie SODROS. Tokiu atveju kai kuriems kvartalo gyventojams teks savo atliekas nešti apie 300 metrų. Už visus kvartalo gyventojus nusprendė čia susirinkusi mažuma.

Susirinkime didžioji dalis dalyvavusių nubalsavo, kad pusiau požeminiai konteineriai būtų rengiami prie buvusio „Sodros“ pastato

„Sidabrė“ 2018 m. birželio 20 d.