Žagarės naujakuriai: sugrįžimas iš Peru

Lina RUDNICKIENĖ

Žagarei ypatumo suteikia skirtingų tautų kultūrų – lietuvių, žydų, romų, latvių – samplaika. Šiemet prie to ypatumo prisideda dar ir Pietų Amerikos atstovas iš Peru. Praėjusių metų rudenį į Žagarę grįžo iš Stungių kaimo kilusi Vaida Gurskytė, tėviškės nemačiusi daugiau kaip trejų metų – tiek užtruko jos vizitas didingos inkų civilizacijos pėdsakus tebesaugančioje tolimojoje Peru, esančioje Pietų Amerikoje. Grįžo ne viena – už rankos parsivedė kiek daugiau kaip dvejų metų juodaplaukę tamsių akių dukrytę Isabelę, po širdimi nešdamasis dar vieną naują gyvybę.

O per patį viduržiemį, šių metų sausio pradžioje, paskui Vaidą į Žagarę atsekė ir jos vyras, vaikų tėvas – 30-metis gražuolis Wilder Augusto Fernandez Rodriguez, kaiip menininkas ir muzikantas turintis dar ir sceninį vardą – Juda. Jaunam, iš prigimties sėsliam vyrui, daug nekeliavusiam net po gimtąją Peru, prireikė didelės drąsos pirmą kartą palikti tėvynę, sėsti į lėktuvą, įveikti Atlantą, pasiekti Europą ir susirasti Žagarę – sekti paskui šeimą, kuri yra didžiausia kiekvieno peruiečio vertybė.

Iš tolimosios Peru nuo Ramiojo vandenyno pakrantės į Žagarę atvykęs Juda Fernandez, kai šalia mylinti žmona Vaida, nesiskundžia nei tėvynės, nei artimųjų ilgesiu

„Sidabrė“ 2018 m. birželio 30 d.