Pirmą kartą į rajoną suvažiavo visos Lietuvos bitininkai

BIrutė ČIŽIENĖ

Praėjusį savaitgalį Žagarės dvaro parko hipodromą buvo „okupavę“ šalies bitininkai, jų šeimų nariai, prijaučiantieji bičiuliams, taip pat – prekiautojai ir meno atlikėjai. Iš viso į dvi dienas vykusią XLII Lietuvos bitininkų šventę, skirtą Lietuvos atkūrimo 100-mečiui, buvo susirinkę beveik 3000 žmonių.

Šeštadienį po šv. Mišių, vykusių Naujosios Žagarės Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje, spalvinga šalies rajonų bitininkų draugijų eisena, nešina savo vėliavomis, pasipuošusi savo firmine apranga ir įvairia bitininkystės atributika, su pučiamųjų orkestru priekyje patraukė link hipodromo. Tarp šventinės eisenos dalyvių taip pat buvo ir kaimyninės Latvijos, Punsko, Gruzijos atstovai. Visas bitininkų delegacijas iškilmingai pristatė šventės vedėjas, rajono Garbės pilietis Juozas Šalkauskas.

Garbė pakelti XLII Lietuvos bitininkų šventės, skirtos Lietuvos atkūrimo 100-mečiui pažymėti, šįmet atiteko mūsų rajono bitininkams Dainiui Lukšai, Elvinai Škarnulienei, Gitanai Gelzienei ir Eglei Ginkuvienei

Plačiau "Sidabrė" rugpjūčio 8 d.