„Teatras visuomet buvo mano popamokinė veikla“

Birutė ČIŽIENĖ

Taip sako Panevėžio „Meno“ teatro aktorius, joniškietis Arnas Butkus, šiame teatre dirbantis jau septintą sezoną. Prieš 11 metų baigęs tuometę Joniškio 3-iąją vidurinę mokyklą, jis bent kartą per mėnesį nors trumpam svečiuojasi ir gimtajame Joniškyje, kur gyvena tėvai, giminės. Tėtis, Joniškio kultūros centro „Bendraamžių“ teatro režisierius Arvydas Butkus, yra ir jo bendramintis. Arnas visada šiltai atsiliepia apie savo buvusią mokyklą.

„Buvome 10-oji gimnazistų laida. Pagalvojus apie mokyklą, visuomet pirmiausia prieš akis iškyla pirmuosius žingsnius mokykloje padėjusi žengti pradinių klasių mokytoja Irena Katinienė. Visada jai liksiu dėkingas už pirmąsias žinias ir kantrybę, nes, kiek pamenu, nebuvau iš ramiųjų mokinių. Taip pat visada prisimenu ir auklėtoją Jekateriną Aleksandravičienę. Kai pagalvoju, kiek „zbitkų“ prikrėtėm ir kiek nervinių ląstelių sudeginom savo poelgiais... O auklėtoja ir toliau leisdavo organizuoti klasės vakarėlius penktadieniais. Todėl tikrai esu dėkingas už geležinius nervus ir nuolatinį bandymą mus suprasti, o ne tik bausti ir auklėti, – prisiminimais apie savo mokyklą dalijasi Arnas Butkus. – Nors ir ne visų mokytojų vardus pamenu, bet tikrai su visom būta įvairių akimirkų. Visi tie smagūs ar liūdni nutikimai labai prisidėjo, koks aš dabar esu. Už tai dėkingas visiems savo pedagogams.“

Arnas sako, jog baigdamas mokyklą iš pradžių tapti aktoriumi net nesvajojęs – galvojęs apie matematikos ar fizikos kryptį, t. y. profesijas, kuriose šie mokslai dominuoja. Bet teatras, anot jauno aktoriaus, dar mokykloje visuomet buvo jo popamokinė veikla. Ir kai gavus brandos atestatą abiturientams reikėjo pildyti stojimo į aukštąsias mokyklas paraišką, iš tų 20-ies vietų Arnas Butkus būtent ir įrašė aktorinio meistriškumo studijas. Anot Arno, taip viskas susiklostė, kad ten jis ir pateko. Jaunas vyras neabejoja, jog prie tokio apsisprendimo prisidėjo ir tai, kad 12 metų Joniškyje jis lankė savo tėčio Arvydo Butkaus vaikų ir jaunimo teatrą „Bendraamžiai“.

Aktoriaus bakalaurą specialybę vaikinas įsigijo Šiaulių universitete. Baigiamuosius darbus stebėjo Panevėžio teatre „Menas“. Pasak Arno, šio teatro direktorius po diplomų įteikimo su juo susisiekęs ir pasiūlęs keliauti į Panevėžį. „Tad man savotiškai pasisekė, nes darbas pats mane susirado“, – šypsosi, matyt, tinkamu laiku ir tinkamoje vietoje atsiradęs jaunas joniškietis.

Šįmet Arnas Butkus minėtame teatre pasitiks jau septintą sezoną. Per tą laiką jam teko sukurti nemažai vaidmenų – tiek antraplanių, tiek pagrindinių. „Dėl aktoriaus kelio esu ne kartą sudvejojęs. Bet tokias dvejones, ko gero, šiais laikais labiau lemia ne pati specialybė, o atlygis už darbą. Mano ateities planai ir svajonės šiuo metu daugiausia sukasi šeimos židinyje, – atvirai apie kasdienio gyvenimo realybę kalba Arnas. – Norėdamas išgyventi tik iš darbo teatre atlyginimo, turėtum būti labai ribotų norų ir poreikių žmogus. Todėl tenka ieškotis ir papildomos veiklos. Džiaugiuosi, kad vis pasitaiko galimybė kur nors nusifilmuoti ir taip prisidėti prie šeimos gerovės. Šiuo metu filmuojuosi TV3 seriale „Pasmerkti “, kiek anksčiau – serialuose „Rezidentai“, „Moterys meluoja geriau“. Džiaugiuosi tuo, jog kol kas nereikia svarstyti minčių apie išvykimą į užsienį. Bet viską parodys ateitis. Žmona Justina Žiogaitė-Butkienė – taip pat aktorė, su ja susipažinau per studijas Šiauliuose. Justina turbūt ne vienam žinoma iš serialų „Rezidentai“, „Moterys meluoja geriau“, taip pat – iš neseniai pasirodžiusio filmo „Robertėlis".

Apie gimtąjį Joniškį Arnas Butkus atsiliepia labai šiltai. „Miestas tikrai keičiasi į gerąją pusę. Kadangi atvažiuoju tik trumpam pailsėti, kartais čia jaučiuosi tarsi kokiame mažame kurortiniame miestelyje, – atvirai prisipažįsta Arnas, įvardindamas ir pagrindines jaunimo emigracijos iš Lietuvos priežastis. – Emigracija, manyčiau, tiesiog visuomenės raidos etapas. Dėl išvykstančiųjų man labai gaila. Bet antra vertus, jei žmonės nebūtų pradėję emigruoti, manyčiau, valdžia tam tikrų problemų nebūtų pradėjusi spręsti dar ir dabar“.

Per septynerius metus Panevėžio „Meno“ teatre joniškietis Arnas Butkus čia jau sukūrė ne vieną pagrindinį ir antraplanį vaidmenį. Jo žmona Justina Žiogaitė-Butkienė – taip pat aktorė

Publikaciją remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

„Sidabrė“ 2018 m. rugpjūčio 11 d.