Be noragų nebūna pyragų

Lina RUDNICKIENĖ

Šiemet jau 25-ąjį kartą Lietuvos ūkininkų sąjunga skelbia konkursą „Metų ūkis 2018“, taip skatinant ūkininkus, priklausančius sąjungai, pažangiai ūkininkauti, siekiant gamybos efektyvumo ir ekologinės pusiausvyros. Lietuvos ūkininkų sąjungos viceprezidentė, Joniškio skyriaus pirmininkė Lilija Šermukšnienė su komisijos nariais jau žvalgosi po rajono ūkininkų ūkius, ieškodami geriausiųjų.

Magistraliniu keliu Ryga–Kaliningradas važiuojant link Latvijos, iš tolo pasimato beveik burgundiško vyno spalvos gamybiniai pastatai. Didžiulė, 2 hektarų ploto, tvarkinga teritorija su penkiais sandėliais, garažais, grūdų džiovykla ir bokštu, kieme tvarkingai išrikiuota technika, pasiruošusi rudeninės sėjos startui. Satkūnai. Ta pati buvusio tarybinio ūkio gamybinė bazė, tik atnaujinta, modernizuota, švytinti.

Kai kiti buvusio tarybinio ūkio dirbantieji už pajus gautus pastatus pardavė, griovė, Romualdas Povilaitis juos ne tik išsaugojo, bet ir toliau puoselėja. Dabar čia keturių ūkininkų – Romualdo, jo brolio Juozo, sūnaus Dariaus ir sesers vyro Žydrūno Utakio – valdos. Tačiau čia Romualdas vyriausias – ne tik amžiumi, valdomo modernizuoto ūkio dydžiu, bet ir pareigomis.

Irena, Romualdas ir Darius Povilaičiai žiūri viena kryptimi ir gyvenimo prasmę mato puoselėjant žemę maitintoją

Plačiau "Sidabrė" rugsėjo 8 d.