"Jievaras" atstovavo Lietuvą tarptautinėje šventėje

Janina ŠAPARNIENĖ

Savaitgalį Joniškio kultūros centro tautinių šokių kolektyvas "Jievaras" kartu su liaudiškos muzikos kapela "Lankesa" iš Jonavos atstovavo Lietuvą tarpautinėje senjorų meno ir sporto šventėje Adaži mieste (Latvija).

Penki meno saviveiklos kolektyvai iš Latvijos, Lietuvos bei Estijos iškilmingoje eisenoje pražygiavo Adaži gatvėmis su valstybinėmis vėliavomis. Kartu su Adaži savivaldybės atstovais uždegė Draugystės laužą, skirtą visų Baltijos šalių šimtmečio jubiliejams.

Organizatoriai saviveiklininkus pakvietė pasivaržyti nuotaikingose improvizuotose sportinėse rungtyse.

Šokėjai ir muzikantai išbandė jėgas, žaisdami petankę. Po penkis stoję ant biatlono slidžių, ne tik skubinosi kuo greičiau nušliuožti iki finišo, bet ir tiksliai šaudyti į taikinį iš laidynių. Šioje rungtyje Joniškio šokėjai buvo greičiausi, tačiau suskaičiavus visus taškus, pergalę šventė renginio šeimininkai adažiečiai.

Užtat lėkščiasvydžio varžybose "Jievaro" nariai Nijolė Budrienė, Antanina Morkūnienė, Vaidas Viečas, Algimantas Budris ir Vacys Ukrinas laimėjo medalius ir tapo nugalėtojais komandinėje įskaitoje.

Ne tik rankų, bet ir kojų taiklumą teko parodyti futgolo aikštėje – įspirti futbolo kamuolį į specialiai iškastas duobes. Joniškiečiams patiko šis golfo ir futbolo junginys, teikiantis daug gerų emocijų.

Tinklinio aikštelėje joniškiečių šokėjų ketvertas (Nijolės Budrienė ir Jonaitienė, Antanina Morkūnienė bei Zita Ukrinienė) kamuolį mušinėjo poromis – gaudydamos ir "servuodamos" per tinklą rankšluosčiais.

Suskaičiavus visose rungtyse pelnytus taškus, nugalėtojais komandų įskaitoje tapo estai. "Jievaro" saviveiklininkai užėmė antrąją vietą.

Šventės vakaronėje Adaži miesto vaikų darželyje kolektyvai rodė savo programas. "Jievaras" sušoko "Vermeniškį", "Šleivą kreivą karvę" bei "Vakaruškas".

Ansamblio prezidentas Liudas Jonaitis "Sidabrei" sakė, jog festivalis Adaži – naujo "Jievaro" kūrybinio sezono pradžia. Netrukus kolektyvas minės keturiasdešimtąjį veiklos jubiliejų ir pakvies joniškiečius į šventinį koncertą miesto parko estradoje.

"Pasirodysime su savais muzikantais ir dainininkais, šoksime ir Dainų šventės repertuaro šokius. O vienu iš programos numerių taps kolektyvo šokis "talismanas", vis atgaivinamas daugiau kaip dvidešimt metų – "Trilypis", – sakė L. Jonaitis.

"Jievaro" saviveiklininkai pasiruošę uždegti Draugystės laužą nuo atsinešto fakelo

Publikaciją remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

„Sidabrė“ 2018 m. rugsėjo 12 d.