Ūkininkai nutarė: žemės mokestis tokia smulkmena, kad jo mažinti tikrai nereikia

Lina RUDNICKIENĖ

Rytoj rajono Taryboje politikai aiškinsis, ar sumažinti šių metų žemės mokestį ūkininkams dėl to, kad nepalankios gamtinės sąlygos įtakojo mažesnius derlius. Parengtus sprendimo projektą šį mokestį žemdirbiams mažinti 50 proc., tarybos nariui Mindaugui Balčiūnui kilo idėja atsiklausti pačių ūkininkų, ar tikrai jie nepajėgūs dėl prasto derliaus susimokėti mokesčio, kurio dalis skiriama rajono keliams tvarkyti.

Šiemet nuo žemdirbių sumokėto žemės mokesčio rajono keliams tvarkyti skirta apie 220 tūkst. eurų. Pasak M. Balčiūno, jei žemdirbiams sumažinsime mokestį, nebebus ko dalinti rajono keliams. Pirmadienį rajono Savivaldybėje diskusijai apie žemės mokesčio 2018 metams dydžius ir žemdirbių indėlį į rajono kelių būklę, susibūrė politikai, seniūnai ir žemdirbiai, Lietuvos ūkininkų sąjungos Joniškio skyriaus nariai. Žemės mokesčio įstatymas savivaldybėms paliko teisę biudžeto sąskaita mokestį žemdirbiams sumažinti arba net visai nuo jo atleisti. Ir susirinkime dalyvavę rajono ūkininkai nusprendė už visus. Pasak ūkininko Svajūno Bungos, žemės mokestis, lyginant su kitomis ūkininko išlaidomis, yra tokia smulkmena, kad net neverta diskutuoti, ar reikia tą mokestį mažinti… Tokiai ūkininko nuomonei pritarė visi susirinkę žemdirbiai, jie nenori taupyti savo sąskaita, jie nori sumokėti tiek, kiek priklauso, be jokių nuolaidų, bet su sąlyga, kad dalis to mokesčio (gal kitiems metams jau ne 220, bet 300-350 tūkst. Eur) ir vėl atitektų rajono keliams tvarkyti. Iki rytdienos Lietuvos ūkininkų sąjungos Joniškio skyrius Savivaldybės administracijai oficialiai turi pranešti, ko iš politikų tikisi žemdirbiai.

Svajūnas Bunga: "Žemės mokestis yra tokia smulkmena, palyginus su visomis išlaidomis, kad net neverta diskutuoti, ar reikia jį mažinti"

Rita Krištopaitienė atkreipė dėmesį, kad kitąmet Buivydžių kaimas minės 420-ąjį jubiliejų, tad gal ta proga būtų galima išasfaltuoti visą kaimo gatvę?

Plačiau "Sidabrė" rugsėjo 26 d.