Kieto kuro katilai: ką verta žinoti?

Artėjantis šaltasis sezonas priverčia apie jį galvoti vis daugiau žmonių. Jis pasidaro ypač svarbus tiems, kurie renovuojasi ar statosi namus, o šildymo sistemos įsidiegimas spaudžia kulnus. Žmonėms kuo skubiausiai reikia pasirinkti šildymo būdą savo namams. Nuo šio pasirinkimo priklausys ne tik komfortas, bet ir kaina, todėl rinktis reikia atsakingai ir apgalvoti visus niuansus. Brangiausias būdas apšildyti namus elektra, o pigiausias – kietuoju kuru. Vienam priežiūros nereikia iš viso, o kitam būtina, todėl kurį variantą pasirinkti priklauso nuo vartotojų prioritetų. Todėl labai svarbu apsispręsti, kokį šildymo būdą rengsite savo namuose.

Kieto kuro katilai

Kieto kuro katilai tiek patys, tiek ir į juos įdedamas kuras yra pigiausias galimas variantas. Vis dėlto, norint žiemos laikotarpiu namie jaustis puikiai, jį reikia kurti kelis kartus per parą. Tai užima tikrai nemažai laiko, o didžiausias minusas, kad šaltuoju sezonu negalite palikti namų net vienai dienai. Visgi nemėgstantiems keliauti ir nenorintiems išleisti daug pinigų šis variantas yra optimaliausias.

Į kokius aspektus atsižvelgti renkantis kieto kuro katilą?

1. Gamintojas yra labai svarbus renkantis ne tik kietąjį kurą, bet ir visus namų apyvokos daiktus. Kieto kuro katilų rūšių yra tikrai nemažai, o kiekvienas turi savo privalumų į kuriuos svarbu atsižvelgti. Rinkdamiesi katilą pasižiūrėkite, kas jį pagamino, tai svarbu todėl, kad rinkoje yra nemažai mažų gamintojų įmonių, kurių patirtis yra menka.

2. Savo poreikius. Rinkitės kietą katilą pagal savo poreikius. Ar jums reikia, kad prie katilo reikėtų stovėti kuo mažiau, ar norite, kad jis būtų ekologiškesnis ir mažiau terštų aplinką, o gal jums svarbiausia yra kaina. Be jokios abejonės daugeliui žmonių būtent ji yra vienas pagrindinių kriterijų renkantis katilą, todėl apsispręskite iš anksto, kiek lėšų galėsite skirti naujam katilui. Turėkite omenyje, kad katilas atsiperka tikrai ne per pirmuosius kelis metus, dažniausiai tai būna dešimtiems metų laikotarpis. Todėl būkite kantrūs ir pasitikėkite savo ilgalaikėmis investicijomis. 3. Katilo techninius duomenis. Įvertinkite katilo galingumą, šildymo sistemos tūrį, kamino trauką, kaip dažnai katilą reikės kūrenti, ar jis turi akumuliacinę talpą (ji reikalinga tam, kad į katilinę reiktų vaikščioti pakurti katilo kuo rečiau). Nagrinėkite visą informaciją apie katilus, lyginkite katilų duomenis tarpusavyje ir įsigykite tinkamiausią variantą savo namams ar sodybai.

Pasirinkę kieto kuro katilą nepamirškite pasirūpinti ir pačiu kietuoju kuru. Priklausomai nuo jūsų išsirinkto varianto, kietojo kuro katilai gali būti kūrenami malkomis, anglimis, granulėmis, briketais ir kitu kietuoju kuru. Jie tarpusavyje taip pat skiriasi, todėl atkreipkite dėmesį ir į tai. Žinoma, granuliniams katilams tinka tik vienas kuras – granulės, o paprastiems katilams – malkos. Visgi, atkreipkite dėmesį ir į tai, kad kiekvienas kuras į aplinką paleidžia skirtingai šilumos, skirtingai dega ir sudega, palieka pelenų, o jų kaina taipogi skiriasi. Taigi, rinkdamiesi patį katilą pasidomėkite ir kietojo kuro savybėmis.

Kieto kuro katilą galite įsigyti specializuotose fizinėse parduotuvėse arba internete. Internetinėse parduotuvėse katilų pasirinkimas tikrai nemenkas, o dažnai šis sprendimas yra vienas paprasčiausių. Internete kieto kuro katilus pardavinėjančios įmonės yra surašiusios visas katilų charakteristikas, taip pat niekur toli nevažinėdami galite greitai palyginti jų kainas tarpusavyje ir išsirinkę katilą jį nusipirkti be jokių bėdų. Katilas bus pristatytas tiesiai jūsų nurodytu adresu, todėl jums nereikės galvoti kaip jį atsigabenti pačiam – tai ne tik paprasta, bet ir sutaupo laiko.

Plačiau: Kieto-kuro-katilai