Kalėdinės dovanos vaikams, žaidimai ir tradicijos, kurie nudžiugins mažuosius

Artėja stebuklų metas Kalėdos, visi su nekantrumu laukiame šventinio laikotarpio, kuomet kiekviena akimirka yra magiška. Namai kvepia imbieriniais sausainiais, eglutė mirga nuo girliandų, o fone groja nuotaikingos kalėdinės dainos. Skamba užburiančiai… Tad pats laikas pradėti ruoštis žiemos šventėms ir pasirūpinti dovanomis. Tačiau dovanos nėra pats svarbiausias švenčių atributas, daug svarbiau laikas praleistas su šeima ir draugais. Todėl ieškokite ne tik dovanų, bet ir atraskite jaukias kalėdines tradicijas bei žaidimus.

Žinoma, negalima pamiršti dovanų, juk kokios Kalėdos be kalėdinių dovanų vaikams. Jei ieškote įkvėpimo ir idėjų kaip šiais metais nustebinti atžalas, užsukite į internetinę parduotuvę 1a.lt. Čia rasite daugybę žaidimų ir žaislų vaikams pasiūlymų bei neįtikėtinų nuolaidų. Tad ruoškitės Kalėdoms su 1a.lt iš anksto!

Kalėdiniai žaidimai ir tradicijos vaikams

Kalėdos visai ant nosies, tad pradėkite dairytis šaunių dovanų ir kurti šventinių dienų planą. Tradiciniai žaidimai, burtai ir kitos pramogos sukurs jaukią šventinę atmosferą bei pagyvins kalėdinį stalą. Be to, tai puikus būdas supažindinti vaikus su senosiomis Kūčių ir Kalėdų tradicijomis ir priminti koks svarbus jų vaidmuo mūsų kultūroje ir istorijoje.

Kalėdos, tai šeimos metas, tad be galo smagu kartu puošti eglutę, kepti kvapnius kalėdinius saldėsius bei ruošti namus tylos ir susikaupimo metui. Šiame straipsnyje pateikiame šešis nuotaikingas kalėdines tradicijas ir žaidimus, kurie sudomins vaikus.

Kalėdiniai žaidimai vaikams

1. Kalėdinių vaišių gaminimas

Niekas taip nesuartina šeimos narių, kaip maisto gaminimas drauge. Kalėdų metas kartais tampa kiek sudėtingas, nes užgriūva namų ruoša, valgio ruošimas bei šventinis pasiruošimas. Tad paraginkite vaikus prisijungti ir drauge ruoštis žiemos šventėms, taip ne tik išmokysite juos atsakomybės ir namų ruošos, bet ir praleisite daugiau laiko kartu prieš didžiąsias metų šventes. Drauge smagu kepti sausainius, statyti imbierinį namelį ar puošti pyragus. Be to, gamindami pasinaudokite proga ir papasakokite mažiesiems apie tradicinius Kūčių ir Kalėdų valgius ir kaip jie yra gaminami.

2. Dovanų paieškos

Daugelis mažųjų rašo laiškus Kalėdų seneliui ir su nekantrumu laukia jo pasirodymo, tačiau kaip visi žinome, jis visuomet greitas ir dovanas kartais palieka netikėtose vietose. Kalėdinių dovanų vaikams paieškos, tai smagus žaidimas mažiesiems, kurio metu jie turi rasti tai ką paliko Kalėdų senelis. Kad būtų smagiau pateikite vaikams užuominų, o gal net nupiešite žemėlapį. Taip atrastos dovanos suteiks daug daugiau džiaugsmo ir gerų emocijų.

3. Kalėdiniai eilėraščiai

Paskatinkite vaikų kūrybiškumą ir kartu kurkite bei išmokite kalėdinių eilėraščių. Nuo seno vaikai deklamuodavo eiles Kalėdų Seneliui, kuris įvertinęs mažojo gabumus, apdovanodavo šventinėmis gėrybėmis. Tad tegu mažieji ruošiasi šventėms ir išmoksta bent kelis stulpelius Kalėdinių eilėraščių. Taip ne tik smagiai praleisite laiką, bet ir lavinsite vaiko atmintį bei kūrybinius sugebėjimus. O kad eilėraščių mokymasis taptų įdomesnis, kurkite juos drauge ir pasinerkite į kūrybinį procesą. Taip mažieji ne tik geriau įsimins eilutes, bet ir didžiuosis savo kūrybos vaisiais.

4. Drauge puoškite eglutę

Nieko nėra smagiau nei drauge puošti kalėdinę eglutę, kuomet ramiai groja kalėdinė muzika, o žaisliukai žaismingai spindi margais atspindžiais. Tai jauki šeimos tradicija, žyminti švenčių pradžią. Kad būtų dar smagiau, kartu su vaikais dekoruokite žaisliukus, kurkite įvairias formas ir raštus. Be to, galite ant medžio šakelių pakabinti laiškelius, skirtus šeimos nariams, ir Kalėdų rytą visi drauge juos perskaityti. Taip kalėdinė eglutė atrodys žaismingiau ir kiekvienais metais primins jaukias šeimos ir švenčių tradicijas.

5. Advento kalendorius

Prieš prasidedant gruodžio mėnesiui parduotuvės prisipildo kalėdinių gėrybių, lentynose žybčioja žaisliukai, kalėdiniai kostiumai ir dekoracijos. Labiausiai Kalėdų laukimą įprasmina advento kalendorius, tai jauki šventinė tradicija primenanti, jog Kalėdos yra ramybės ir šventumo šventė. Tačiau šiais metai išbandykite namuose pagamintą advento kalendorių, taip įtrauksite vaikus, o švenčių laukimas bus dar smagesnis. Sugalvokite mažas dovanėles kiekvienai mėnesio dienai ir papuoškite jas piešiniais bei dekoracijomis.

6. Drauge puoškite namus

Kad namai dvelktų šventine dvasia, būtina papuošti ne tik kalėdinę eglutę, bet ir kiekvieną kampelį. Iš popieriaus lankstykite girliandas, eglutes, popierines snaiges ir žaisliukus, dirbtiniu sniegu ar vata papuoškite langus. O šventinį jaukumą pagyvins žaismingos kalėdinės lemputės ir jauki kalėdinė muzika. Po įnirtingų darbų drauge atsipūskite gurkšnodami karštą kakavą ir mėgaudamiesi ką tik iškeptais imbieriniais sausainiais.

1a.lt – platus kalėdinių dovanų vaikams pasirinkimas

Kalėdos jau visai čia pat, vaikai ir suaugusieji nekantriai laukia didžiausių metų švenčių. Visi puošia namus, dekoruoja eglutę ir gamina įvairiausius skanėstus. Tačiau Kalėdos yra šeimos šventė ir svarbiausia yra jaukios tradicijos bei drauge suburiantys žaidimai.

Na, o kur dar šaunios dovanos, juk kalėdinės dovanos vaikams yra vienas svarbiausių punktų šventiniame sąraše! Na, o šaunias dovanas rasite apsilankę 1a.lt internetinėje parduotuvėje, kurioje visuomet puikus šventinių pirkinių pasirinkimas. Čia rasite ne tik populiariausius žaislus vaikams kaip lego konstruktoriai, lėlės, stalo žaidimai ar galvosūkiai, bet ir metų naujienas bei specialius pasiūlymus. Tad nelaukite paskutinės minutės ir ruoškitės Kalėdoms su 1a.lt!

Plačiau: internetinė parduotuvė 1a.lt