Kaip tinkamai laikyti kvepalus?

Kvepalai - svarbi kiekvienos dienos dalis, tai puikus būdas pagyvinti stilių bei išreikšti save. Kadangi aromatus patariama derinti ne tik prie savo įvaizdžio, bet ir prie oro sąlygų bei paros laiko, daugelis namuose turi ne vieną ir ne du mėgiamų kvepalų buteliukus. Tad kaip ir vaistai ar maisto produktai, jie turi būti laikomi atitinkamomis sąlygomis.

Kvepalų buteliukai mūsų lentynose dažnai užsibūna kelis mėnesius, o kartais net metus, tad be galo svarbu pasirūpinti, kad aromatai išliktų nepaveikti pašalinių veiksnių. Tam įtakos turi oro temperatūra, drėgmė, saulės šviesa bei daugelis kitų faktorių. Tad kaip taisyklingai laikyti mėgiamus kvapus, kad jie kuo ilgiau išliktų kaip nauji?

Kvepalų galiojimo laikas

Kvepalai kaip ir kosmetikos priemonės turi galiojimą. Daugelis modernių prekės ženklų apytikslį naudojimo laiką nurodo ant buteliuko dugno. Dažnai galite pamatyti 24 M simbolį, kuris reiškia, jog siūlomas naudojimo periodas yra 24 mėnesiai. Tačiau kvepalų galiojimas prasideda nuo pirmo papurškimo, nes tik susiliejus su oru jie pradeda keisti savybes.

Net ir atidarius pakuotę, kvepalų galiojimo laikas gali skirtis, tai priklauso nuo to kaip ir kur laikysite pakuotę. Žinoma, aromato išlaikymas priklauso ir nuo gamintojo bei sudedamųjų dalių, tačiau jei pasirūpinsite tinkamomis laikymo sąlygomis, galite būti užtikrinti, kad mėgiamas aromatas išliks nepaveiktas ilgiau. O norėdami sužinoti daugiau apie kvepalų galiojimo laiką ir sudedamąsias dalis apsilankykite internetinėje parduotuvėje 1a.lt, čia rasite visą reikiamą informaciją ir neįtikėtinai šaunių pasiūlymų!

Šeši patarimai kaip išsaugoti kvepalus

Kaip jau minėta, kvepalus svarbu laikyti tinkamomis sąlygomis, taip ne tik pratęsite jų galiojimo laiką, bet ir išsaugosite originalų aromatą. Tiek vyriški kvepalai, tiek moteriški kvepalai pasižymi panašiomis savybėmis, tad ir laikymo instrukcijos yra tokios pačios. Kad būtų aiškiau, pateikiame 6 naudingus patarimus, kaip išlaikyti aromato galiojimo laiką:

1. Saugokite kvepalus nuo tiesioginių saulės spindulių - turbūt esate pastebėję, kad ilgai saulės šviesoje stovėję kvepalai pakeičia spalvą. Taip yra dėl eterinių aliejų reakcijos su spinduliais, tad geriausiai buteliukus laikyti tamsioje vietoje.

2. Saugokite kvepalus nuo karščio - reaguodami su karščiu ar dažnu temperatūrų pokyčiu, aromatai pakeičia savybes ir išliekamumo laiką. Daugelis mūsų kvepalų buteliukus laiko vonios kambaryje, tačiau tai viena blogiausių vietų, nes čia didelis drėgmės lygis ir nuolatos besikeičianti temperatūra.

3. Kvepalus laikykite uždarytus - reaguodami su oru, temperatūra ir kitais išorės veiksniais, aromatai pakeičia savybes ir greičiau išsisklaido. Tad patariama ne tik nenuimti buteliuko dangtelio, bet ir laikyti kvepalus originalioje pakuotėje.

4. Nekratykite kvepalų buteliukų - taip ne tik rizikuojama sudaužyti mėgstamus kvepalus, bet ir pažeidžiama natūrali jų sudėtį.

5. Įsigykite keliavimui skirtus buteliukus - kelionių metu norime skaniai kvepėti ir išlikti gaivūs, tačiau keliaujant dažnai keičiasi temperatūra, kvepalai susikrato bei yra paveikiami saulės švieso. Tad patariama įsigyti specialius išvykoms skirtus buteliukus, jie ne tik užims mažiau vietos lagamine, bet ir padės išsaugoti jūsų mėgstamus aromatus.

6. Stenkitės nenaudoti kvepalų aplikatorių - jei norite, jog aromatai išliktų nepažeisti, venkite aplikatorių. Nes šiuo būdu skystis buteliuke tiesiogiai reaguoja su oda ir oru, todėl didelė tikimybė, kad jis bus užterštas dulkėmis bei odos dalelėmis. Tai ne tik sutrumpins kvapo galiojimo laiką, bet ir pažeis sodrumą bei atsiskleidimą.

1a.lt parduotuvėje puikūs kvepalų pasiūlymai

Apie kvepalų galioją ir laikymo sąlygas sužinosite apsilankę 1a.lt svetainėje. Čia ne tik rasite išsamią informaciją apie jūsų pamėgtus aromatus, bet ir daugybę neįtikėtinų pasiūlymų. Tad sekite mūsų naujienas ir gaudykite nuolaidas!

Nuotraukos Shutterstock.com

Plačiau: 1a.lt