Vasarinės padangos ir jų išmatavimai

Jeigu ruošiatės pirkti naujas vasarines padangas, turbūt nelabai daug dėmesio skiriate jų dydžio pasirinkimui – žinote savo ratų diametrą ir pagal jį pirksite rinksitės padangas. Vis dėlto, būtų pravartu žinoti, ką reiškia ant padangų surašyti išmatavimų duomenys ir kokią reikšmę turi jų pasirinkimas.

Kaip pasirinkti tinkamą padangų dydį?

Jums nereikia sukti galvos, norint išsirinkti idealius padangų išmatavimus savo automobiliui, nes tai už jus padarė gamintojas. Atsidarę kuro bako dangtelį arba kurias nors dureles rasite informaciją apie tinkamiausius padangų išmatavimus pagal ratų diametrą ir kitą reikalingą informaciją.

Bet ar galima ir ar saugu rinktis kitokių matmenų padangas?

Plotis ir aukštis

Šie parametrai nurodomi taip: (205/60). Šiuo atveju, padangos plotis yra 205 mm, o aukštis – 60% padangos pločio, t.y., 123 mm. Jeigu padangos aukštis yra, tarkime, 40% (205/40), tai jau yra žemo profilio padanga.

Žemo profilio padangos užtikrina geresnį sukibimą su kelio danga bei sportišką vairavimo stilių. Tačiau suprastėja ekonomija, nukenčia komfortas ir žemo profilio padangos visada yra brangesnės.

Aukšto profilio padangos dažniau naudojamos krovininiams automobiliams dėl galimybės atlaikyti didesnį svorį, ypatingai tuo atveju, jei padanga yra sustiprinta (Extra Load).

Diametras

Kuo didesni ratai, tuo brangesni ir jie patys ir jų padangos. Padangos diametras žymimas raide R. Taigi, ant padangos parašyta R15 žyma reiškia, kad skylės diametras yra 15 colių.

Jeigu palygintumėte 30 metų senumo ir naują automobilius, pastebėtumėte, kad daugumos senų automobilių ratai, palyginus, buvo beprotiškai maži. Gamintojai automobiliams uždėdavo 14, kartais tik 13 colių ratlankius. Seniau dideli ratai nebuvo aktualūs, kadangi automobiliai nebūdavo tokie galingi ir greiti. Tuo tarpu, šiomis dienomis ir maži šeimos hečbekai turi 18-19 colių ratlankius.

Dideli ir platūs ratai geriau pritaikyti didesniam greičiui ir yra saugesni sukibimo su kelio danga atžvilgiu.

Kiek svarbūs yra padangų matmenys?

Padangų matmenys išties yra svarbūs, bet ne kritiškai. Nuo padangų dydžio priklauso tai, kaip minkštai įveiksite duobes kelyje, kaip staigiai galėsite įveikti posūkius, kaip lengvai įveiksite purvo ruožus.

Apsilankykite internetinėje parduotuvėje senukai.lt ir pasižiūrėkite, kurios vasarinės padangos labiausiai tiktų jūsų automobiliui.

Foto: Pexels.com

Plačiau:vasarinės padangos