Angelai suskrido į Žaliūkių malūną

Angelai suskrido į Žaliūkių malūną

An­ge­lai su­skri­do į Ža­liū­kių ma­lū­ną

Penk­ta­die­nį Šiau­liuo­se, Ža­liū­kių ma­lū­ni­nin­ko so­dy­bo­je, ati­da­ry­ta šiau­lie­čio tau­to­dai­li­nin­ko, an­ge­lų ko­lek­ci­nin­ko Ry­čio Mil­kin­to iš me­džio iš­drož­tų an­ge­lų pa­ro­da „Spar­nų šna­re­sys“. Še­šio­lik­to­je au­to­ri­nė­je pa­ro­do­je jau­na­sis me­no kū­rė­jas pri­sta­tė 15 an­ge­lų skulp­tū­rų.

Si­gi­ta VE­GY­TĖ

sigitav@skrastas.lt

Pa­ro­dos pa­va­di­ni­mas „Spar­nų šna­re­sys“ ro­do an­ge­lų mi­si­ją šio­je že­mė­je – pa­dė­ti žmo­gui.

„An­ge­lai žmo­gui pa­de­da kiek­vie­ną die­ną tiek kū­ry­bo­je, tiek gy­ve­ni­me. Kai pa­si­da­ro sun­ku, jie pa­ne­ša ant spar­nų“, – an­ge­lus api­bū­di­na au­to­rius.

Ka­dan­gi tau­to­dai­li­nin­kas kū­ry­bo­je ven­gia sta­tiš­ko vaiz­do, kiek­vie­nas an­ge­las at­lie­ka veiks­mą: at­ne­ša pa­va­sa­rį, sau­go tau­tos praei­tį, pa­de­da kil­ti ar ato­sto­gau­ja.

Dau­gu­ma pa­ro­dos skulp­tū­rų po­lich­ro­muo­tos, o vė­les­niuo­se kū­ri­niuo­se ma­to­mi se­nos me­die­nos de­ko­ro ele­men­tai.

Kur­da­mas R. Mil­kin­tas tau­riai puo­se­lė­ja tra­di­ci­jas, ta­čiau jų ne­ko­pi­juo­ja, ku­ria mo­nu­men­ta­lu­mo įspū­dį, daug dė­me­sio ski­ria smul­kioms de­ta­lėms.

Jau ke­lio­li­ka me­tų R. Mil­kin­čio kū­ry­bą ste­bin­ti me­no­ty­ri­nin­kė Mi­chai­li­na Ado­ma­vi­čie­nė ati­da­ry­mo me­tu jį įvar­di­jo kaip smal­sų ir nuo­lat to­bu­lė­jan­tį kū­rė­ją.

R.Mil­kin­tas me­džio dro­žy­ba su­si­do­mė­jo bū­da­mas moks­lei­vis. Pra­džio­je dro­žė įvai­rius daik­tus, bet ga­liau­siai ap­si­sto­jo ties an­ge­lais. Dro­žy­bą su­de­ri­no su po­mė­giu ko­lek­cio­nuo­ti an­ge­lus.

Vai­ki­nas juos ko­lek­cio­nuo­ti pra­dė­jo nuo sep­ty­ne­rių me­tų. 2014 me­tais Šiau­liuo­se ati­da­rė An­ge­lo mu­zie­jų, ku­ria­me eks­po­nuo­ja­ma apie 500 an­ge­lų. Tik ma­ža da­lis an­ge­lų su­kur­ti pa­ties, dau­gu­ma jų su­rink­ti iš 29 pa­sau­lio ša­lių, nu­pirk­ti ar gau­ti do­va­nų. Nors ir nu­dauž­tu spar­ne­liu, mu­zie­ju­je gar­bin­gą vie­tą uži­ma pir­ma­sis tau­to­dai­li­nin­ko an­ge­liu­kas, ku­rį jam do­va­no­jo se­ne­lis.

Tau­to­dai­li­nin­kas mu­zie­ju­je lai­ko ne vi­sus sa­vo kur­tus an­ge­lus. Iš pro­se­ne­lio ąžuo­lo iš­drož­tas an­ge­las R. Mil­kin­čiui yra la­bai bran­gus ir gy­ve­na jo na­muo­se.

Pa­ro­dą ga­li­ma ap­žiū­rė­ti iki rug­sė­jo 6d.

Jo­no TA­MU­LIO nuo­tr.

TAU­TO­DAI­LI­NIN­KAS: Dvi­de­šimt­me­tis R. Mil­kin­tas ati­da­rė še­šio­lik­tą au­to­ri­nę pa­ro­dą

ME­NO­TY­RI­NIN­KĖ: „R. Mil­kin­tas no­ri ir da­ro vis­ką ge­rai“

AN­GE­LAI: tau­to­dai­li­nin­kas di­de­lį dė­me­sį ski­ria skulp­tū­rų de­ta­lėms