
Naujausios
Po to, kai iš darbo išėjo 66-erių Juozas Mažutavičius, rajono žmonės tarsi sutriko: nebėra Joniškyje kam operuoti, pas ką pagalbos paprašyti!?
Tačiau gyvenime tuščių vietų nebūna. Šiuo metu rajono ligoninės chirurgų gretos – ir gausios, ir atsinaujinusios, medicininę pagalbą rajono žmonėms teikia net penkių chirurgų komanda, vadovaujama Chirurgijos skyriaus vedėjo Edmundo Sakalausko.
Prieš tris mėnesius Joniškio ligoninėje pradėjo dirbti jaunas abdominalinės chirurgijos rezidentūros studijas baigęs vilnietis Lukas Jurkevičius. Vyr. gydytojas Edmundas Baltakis pabrėžia: tai Vilniaus licėjaus, 100-tukininkų kalvės (geriausiai brandos egzaminus laikantys jaunuoliai – Autorės pastaba), auklėtinis.
– Iki tol apie Joniškį mažai žinojau, tik tiek, kad mieste yra Krepšinio muziejus. Besimokant Lietuvos sveikatos mokslų universitete, susižavėjau abdominalinės (pilvo) chirurgijos rezidentūros studijomis, tačiau tebuvo tik dvi vietos: viena valstybės finansuojama, kita – mokama. Neįstojęs į valstybės finansuojamą, ieškojau kitokių galimybių siekti svajonės ir studijuoti. Būtent Joniškio ligoninė sutiko apmokėti mano penkerių metų rezidentūros studijas, mainais už tai atvažiavau čia dirbti, – pasakoja entuziastingai nusiteikęs chirurgas.
Vilnietis chirurgas, per kelis mėnesius spėjęs įvertinti provincijos ligoninės privalumus pacientų atžvilgiu, sako, kad nė vienoje regiono ligoninėje neįmanoma sulaukti tokios greitos pagalbos, kaip rajoninėje, tokioje, kaip Joniškio.
– Joniškio rajone dažnas susirgimas – ūmus tulžies pūslės akmenligė, uždegimas. Delsti su tokiu susirgimu kartais yra labai pavojinga. Atvykęs su priepuoliu į regiono ligoninę toks pacientas gali būti išoperuojamas gal tik kitą dieną. Ne iš blogos valios, o dėl pacientų gausos. O pas mus, Joniškyje, nuo diagnozės iki atliktos operacijos kartais užtenka valandos–pusantros. Tokios skubos negali užtikrinti nė viena didesnė šalies ligoninė, – pasakoja Lukas Jurkevičius. – Taigi, gydytis vietoje yra pranašumas, nes pagalbos pacientai sulaukia labai greitai. Tam tarnauja ir pilnai įrengtos operacinės ir Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus blokas, spartą diagnozuojant lemia ir geros techninės galimybės.
Planinių operacijų rajono gyventojams irgi nereikia laukti, nes eilių nėra. Pasak Luko Jurkevičiaus, pacientas reikalui easant ant operacinio stalo gali būti guldomas jau ir kitą dieną, tad ir liga neužsitęs, ir ligoniui mažiau streso gyvenant operacijos laukimu. Patogumas tas, kad niekur, atliekant įvairius ikioperacinius tyrimus, nereikia po kelis kartus važinėti.
Joniškio ligoninės jaunasis chirurgas jau spėjo išoperuoti ir ūmų apendicitą, ir perforuotą skrandžio opą, žarnų nepraeinamumą, pilvo sienų išvaržas, kojų venas, tulžies pūslės akmenliges. Vieną savaitgalį Lukas Jurkevičius yra atlikęs net penkias operacijas. Kadangi jų skaičius Joniškyje nėra toks didelis, kokio norėtųsi, siekdamas išlaikyti aukštą kvalifikaciją, gydytojas dar įsidarbino ir Šiaulių respublikinėje ligoninėje, kurioje dirba laisvu nuo darbo Joniškyje metu.
Jau porą metų Joniškio ligoninėje dirba ir budintis chirurgas-echoskopuotojas Aurimas Klivickas, šioje komandoje svarbus dar ir kaip diagnostikas, atliekantis vidaus organų, minkštųjų audinių, sąnarių, kt. organų tyrimus.
Gydytojas Gytis Skirmantas, Joniškio ligoninėje dirbantis nuo 2000-ųjų, atlieka ne tik žarnyno ir skrandžio endoskopinius tyrimus, bet ir plataus spektro operacijas ir jau pelnęs pagarbą ir pripažinimą ne tik rajone, bet ir už jo ribų.
Lygiai taip pat, kaip ir gerai rajono gyventojams pažįstamas chirurgas Remigijus Skrodenis, kuris ligoninės atlieka Dienos stacionare atliekamas ambulatorines operacijas.
Visas šis chirurgų blokas dirba sutartinai ir išvien – vienas kitam asistuoja operacijų metu, vienas kitam talkina diagnozuojant susirgimus ir konsultuojantis dėl tolimesnių gydymo planų praktiškai bet kuriuo paros metu.
Šiai chirurgų komandai į talką ateina ir patyrę anesteziologai – mūsų ligoninės anesteziologei Violetai Borutienei talkinti atvyksta Arvydas Sakalauskas iš Panevėžio respublikinės ligoninės, Marius Pavilonis ir Irmantas Kerpauskas iš Kauno, Andrius Stankevičius iš Šiaulių.
– Joniškio ligoninėje užtikrinamos visos antro lygio paslaugos. Rajono žmonės gal galvoja, kad čia operuojama mažai, todėl gydytojams trūksta kvalifikacijos ir praktikos. Taip, operacijų skaičius, mažėjant gyventojų, čia negali būti labai didelis. Tačiau, kaip matote, medicinines paslaugas čia teikia medikai, dirbantys ir šalies respublikinėse, didmiesčių ligoninėse, kur yra ir didžiuliai ligonių srautai, ir tempas, ir profesionalumas būtinas, – sako į provincijos ligoninę dirbti atvykęs pilvo chirurgas Lukas Jurkevičius.
Kiek kitokia, liūdnesnė, situacija su ligoninės ortopedais-traumatologais. Dvi iki tol šauniai dirbusios gydytojos yra vaikų auginimo atostogose. Dar viena daktarė, atvykdavusi iš Šiaulių respublikinės ligoninės, taip pat motinystės atostogose. Nelikus specialistų, ligoninei ortopedijos traumatologijos stacionarinė paslauga metams sustabdyta.
– Dabar joniškiečių patogumui konsultuoti bei teikti pagalbą Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje dukart per savaitę atvyksta gydytojai ortopedai-traumatologai Mindaugas Dambrauskas ir Vilius Rimkus iš Šiaulių respublikinės ligoninės. Dėl jų darbo administracija yra gavusi ne vieną padėką, – sako VšĮ Joniškio ligoninės vyr. gydytojas Edmundas Baltakis.