
Naujausios


Visuose trijuose kaimuose inžineriniai tinklai, prie kurių prijungti nauji įrenginiai, praplauti ir dezinfekuoti, įdiegta vandenviečių saugumo užtikrinimo sistema, pakloti visi reikiami lauko vandentiekio tinklai, nutiesti nauji elektros tinklai, įrengta automatinė valdymo sistema ir duomenų perdavimas į UAB „Joniškio vandenys“ dispečerinę. Visų trijų kaimų vandenvietės aptvertos tvoromis.
Lazdyniškių kaimo gyventoja Nijolė Miravičienė, pas kurią ketvirtadienio rytą rajono meras užsuko paragauti vandentiekio vandens, negalėjo patikėti, kad dabar tokios kokybės vanduo jos namuose bus kasdien. Moteris merui rodė, kad koridoriuje dar turi pirktinio vandens plastiko buteliuose atsargų, iš kurių verda arbatą, gamina maistą. „Iš vandentiekio tiekiamo vandens net daržams laistyti nenaudodavome – per brangu. Gerti jo negalėjome, tik buitinėms reikmėms… Oi, kaip gerai, kad nebereikės tų butelių iš parduotuvės pirkti...“ – džiūgavo moteris.
– Ar dabar jau galima vandenį iš krano taip gerti? – nesitikėjo ir Daunoriškės kaimo vyresnioji bibliotekininkei Aistei Paulauskienei, išvydusiai, kaip į biblioteką sugužėję ankstyvi svečiai – UAB „Joniškio vandenys“ direktorius Raimundas Tiškevičius, vyr. inžinierius Antanas Veikalas, rajono meras Vitalijus Gailius, administracijos direktorė Valė Kulvinskienė, jos pavaduotojas Aivaras Rudnickas – vienas kitam iš rankų į rankas perduoda ragauti iš krano prileisto šalto vandens stiklinę.
UAB „Joniškio vandenys“ vyr. inžinierius A. Veikalas rezultatais patenkintas: požeminiai vandenys nuo geležies kiekio išvalomi deguonies dėka be jokių chemikalų ar jų junginių. Mechaniniai vandens nugeležinimo filtrai tirpius dvivalentės geležies junginius, sąveikaujant su ore esančiu deguonimi, paverčia mažai tirpiu trivalenčiu geležies hidroksidu (rūdimis), kuris mechaninės filtracijos būdu visiškai pašalinamas iš vandens.
– Žmonės prie to prasto vandens tiek buvo įpratę, kad, pastačius naujus įrenginius, jau sulaukėme skambučių, ką padarėme su vandeniu, kad jis nebe toks? – juokiasi R. Tiškevičius. – Tačiau vis daugiau rajono žmonių, patyrusių paskutinių trijų vasarų sausras, kai išdžiuvo ne tik upeliai, bet ir turimi šuliniai, kone kasdien žmonės teiraujasi dėl galimybių prisijungti prie centralizuoto vandens tiekimo tinklų.
Visi šie trys kaimuose įgyvendinti projektai, kurių bendra vertė 230 tūkst. 700 Eur (be PVM), finansuoti Europos žemės ūkio kaimo plėtros fondo, Valstybės biudžeto, rajono Savivaldybės ir UAB „Joniškio vandenys“ lėšomis. Maldenių kaime pastatyti nauji vandens gerinimo įrenginiai, kurių pajėgumas 6 kub. m vandens per valandą, leistų tos pačios pajėgios Maldenių vandenvietės geriamuoju vandeniu aprūpinti ir Buivydžių kaimo gyventojus. Netrukus dėl šios galimybės prasidės projektavimo darbai. Aglomeruoti Maldenių ir Buivydžių vandentiekio tinklus yra žymiai ekonomiškesnis geriamojo vandens gerinimo sprendimo būdas. Lygiai tokiu pačiu principu bus sprendžiama Mikolaičiūnų kaimo kokybiško vandens problema, vartotojus prijungiant prie miesto (nuo Žagarės gatvės geležinkelio pervažos) centralizuotų vandens tinklų.
Šiuo metu taip pat projektuojami Žagarės miesto naujos vandenvietės vandens gerinimo įrenginiai su vandens bokštu. Gerinimo įrenginiai Žagarėje pagal sutartį su rangovu turi būti pastatyti iki ateinančių metų rudens.
Iki 2021-ųjų metų pirmojo pusmečio tokie patys vandens gerinimo įrenginiai, finansuojami Lietuvos kaimo plėtros programos, bus pastatyti Jakiškiuose, Blauzdžiūnuose ir Jankūnuose.
Šią savaitę rajono UAB "Joniškio vandenys" pradėjo vertinti pasiūlymus išsimokėtinai 5 metų laikotarpiui statyti vandens gerinimo įrenginius dar 13 kaimų – Daukšiuose, Stungiuose, Plikiškiuose, Satkūnuose, Pošupėse, Saugėlaukyje, Kepaliuose, Gasčiūnuose, Kirnaičiuose, Linkaičiuose, Lankaičiuose, Kalnelyje, Jauniūnuose. Šiuose išvardintuose kaimuose vandens gerinimo įrenginiai švariu vandeniu žmones aprūpins jau kitąmet. Įgyvendinus tokias užmačias, pasak vyr. inžinieriaus A. Veikalo, rajone praktiškai neliks prastos kokybės vandenį tiekiančių bendrovės vandenviečių.
Kai rajono taryba dar rugpjūčio mėnesį priėmė sprendimą vandens gerinimo įrenginius rajono kaimiškoje teritorijoje statyti išsimokėtinai, būta skeptikų, kurie netikėjo, kad rasis bendrovių, kurios pasirengusios investuoti ir „užšaldyti“ savo pinigus net penkeriems metams. „Konkurse dalyvavo net penkios stiprios šalies bendrovės. Tai labai konkurencingas pirkimas. Po vertinimų per tris mėnesius turi prasidėti projektavimo darbai, tad realu, jog pavasarį šiuose išvardintuose kaimuose prasidės vandens gerinimo įrenginių statybos“, – „Sidabrei“ sakė UAB „Joniškio vandenys“ direktorius R. Tiškevičius.