60 metų kantrybės, meilės ir išminties

„Sidabrės“ nuotr.

Sausio 8 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- 1962-ųjų metų sausio 1-ąją jiedu atšoko vestuves. Specialiai tą dieną ir tik jiedviem buvo atidarytos civilinės metrikacijos skyriaus durys. Turbūt niekada vėliau tokią dieną ši įstaiga daugiau ir nėra dirbusi. Jųdviejų sąjungą šventė visa tuometinė miesto švietimo darbuotojų bendruomenė, visa 1-osios vidurinės mokyklos aplinka vestuvėms buvo išpuošta legendinio mokytojo Juozo Vainausko dekoracijomis. Neprastos, tiesiog parodomosios buvo dviejų jaunų žmonių – Irenos ir Sigito Adomavičių – vestuvės, kuriomis rūpinosi viso miesto švietimo administracija ir darbuotojai. Nepaprastas ir labai įdomus, paremtas abipuse pagarba, yra ir jųdviejų gyvenimas. Poros santarvei ir meilei jau 60 metų – deimantinių vestuvių sukaktis!

--- Jau dešimtmetį Norvegijoje su šeima gyvenantis joniškietis Remigijus Grinius 2020-ųjų rugsėjį išėjęs į žygį kalnuose išgyveno didžiausią įmanomą išbandymą, susidūrus su atšiauria gamtos didybe. Kilus vėtrai ir didelei pūgai netikėtai atsiskyręs nuo grupės vyras, neturintis alpinisto patirties, pasiklydo dviejų kilometrų aukštyje sniegynuose ir vienas ištvėrė žvarbią naktį, per kurią prieš akis prabėgo visas gyvenimas, artimųjų veidai ir brangiausios, svarbiausios akimirkos. Kitą rytą jam vistik pavyko atsiliepti į gelbėtojų žinutę ir netrukus sulaukti pagalbos. Viskas tarsi filme: aklina vėjo nešama sniego siena, kalnuose besileidžiantis sraigtasparnis, kurį vėtra grasinasi blokšti ant ledyno, artyn šliaužiantis išlikęs gyvas žmogus. Bet visa tai tikra 41-erių metų Remigijaus istorija.

--- 35-erių joniškiečio Lino Sveikacko, vilkinčio raudonos spalvos kombinezoną, lengvųjų bulių trasoje per purvynus riaumojančio su raudonos spalvos „Toyota Celica“ automobiliu, paženklintu startiniu 44-uoju numeriu ir „Linelio“ vardu, nė su kuo nesumaišysi. Pastaruosius porą metų – tai „pabaisa“ lenktyniaujantiems trasoje ir publikos numylėtinis žiūrovams bei jų emocijoms. Jau antri metai iš eilės L. Sveikackui yra itin sėkmingi – po šešių Lietuvos Bulių kautynių 2021 čempionato Lengvųjų bulių klasės etapų bendroje galutinėje suvestinėje jis Lietuvoje Nr. 1.

--- Joniškio parapijinių senelių namų „Santara“ istorija prasidėjo 1997 metų sausio pradžioje. Nuo 4-5 senelių. Nes nebuvo daug vietos, stokota tinkamų sąlygų. Po to globojamųjų skaičius augo – iki 12, po to – iki 14. Šiandien „Santaros“ senatvės uoste laimingai gyvena 35 senoliai, kuriais rūpinasi 17 darbuotojų. Per tuos 25-erius veiklos metus čia ramybę, rūpestį, švelnumą ir meilę savo gyvenimo saulėlydžiuose iš viso patyrė 253 asmenys. 25-erių veiklos metų jubiliejų minintys senelių globos namai "Santara" šiandien yra vieni geidžiamiausių ir populiariausių tarp globos įstaigų.

Plačiau bei kitos rajono naujienos šeštadienio laikraštyje.