Ant slenksčio – auksinis jubiliejus

V. Urbonienės nuotr.

Gruodžio 4 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Pro langą, žvelgdama į Jono Viliūno parko ąžuolyną, ryte pasidabinusį baltu rūbu, Anelė lyg tarp kitko paklausia: "Juozai, ar meni, koks oras buvo prieš penkis dešimtmečius?" Vyras, meiliai pažvelgęs į Anelę, šypsosi: "Penkios dešimtys metų?! Ar gi tiek ilgai jau mudu kartu? Menu gruodžio ketvirtąją, kai mudu sumainėm aukso žiedus. Sniego tada nebuvo, juodavo arimai ir laukai." – Nejaugi ? – suabejojusi Anelė prisėda šalia Juozo, abiejų žvilgsnis susitinka vienam taške ant sienos, kur iš sukabintų fotonuotraukų žvelgia jųdviejų šeši anūkai ir trys vaikai, – Čia mūsų užgyventas turtas. Prieš penkiasdešimt metų Skaistgiryje gyvenantys Anelė ir Juozas Kauneckai prisiekė dalintis duona, nepalikti vienas kito nei džiaugsme, nei liūdesy ar varge. Ir iki šiol tos priesaikos laikosi.

--- Rudens pradžioje apie Joniškyje gimusią, užaugusią ir į platųjį pasaulį su savo natūralia, rankų darbo produkcija, pažymėta „LULU“ prekės ženklu, išėjusią 32-ejų Audingą Jokštytę-Diamanti rašė didžiausio Škotijos Glazgo miesto gyvenimo būdo žurnalas. Pradėti verslą buvo nelengva. Ir dėl to, kad ant jaunos moters rankų – kūdikis, ir dėl to, kad jos graikas vyras Alex‘as netyčia, dar nespėjęs suvokti, kuo užsiima jo žmona, gamybai reikalingus ingredientus tiesiog… suvalgydavo.

--- Joniškio kultūros centro Kirnaičių filiale jau keliolika metų iš eilės organizuojama folkloro kolektyvų šventė šiemet skambėjo aidėjo muzika ir dainomis ne tiesiogiai vienoje kultūros namų salėje, bet virtualiai. Devyni kolektyvai atsiuntė savo dainų įrašus, kuriuos Joniškio kultūros centro medijų specialistė Jurinta Mickaitė sudėjo į vieną koncertą ir pateikė žiūrovams, klausytojams, laiudies dainų mylėtojams feisbuko profilyje.

Plačiau bei kitos rajono naujienos šeštadienio laikraštyje.