Ant tikro ūkininko stalo – tik sava duona

„Sidabrės“ nuotr.

Rugsėjo 11 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Jau 28-tąjį kartą Lietuvos ūkininkų sąjunga organizuoja tradicinį konkursą “Metų ūkis”, kuriuo pagerbiami ne turtingiausi, o darbščiausi, pažangiausi duonos augintojai. Praėjusią savaitę Lietuvos ūkininkų sąjungos viceprezidentė ir rajono skyriaus pirmininkė Lilija Šermukšnienė, Žemės ūkio skyriaus vedėjas Sigitas Lelionis su žurnalistėmis apvažiavo mūsų rajono ūkių šeimininkus, Lietuvos ūkininkų sąjungos narius, pretenduojančius į šių metų geriausiųjų titulą. Šeštadienio laikraštyje pristatome Sandros ir Arūno Ališauskų iš Plikiškių ūkį ir namus, kuriuose viskas tikra – gardžiu dūmeliu kvepia naminiai kumpiai, iš savo laukuose užaugintų kviečių iškepta duonelė, iš ąsočio lipa miežinio, tikro kaimiško alaus puta…

--- Praėjusį savaitgalį Daunoravos dvarvietėje vyko šiam dvarui, jo istorinei ir kultūrinei atminčiai skirta šventė. Bene dešimtmetį Daunoravos dvaras, kaip didesnių kultūrinių renginių vieta, buvo gerokai primirštas, o juk praeityje, įvairiais laikais, net ir sovietmečiu, čia virte virė kultūrinis gyvenimas, vienijęs čia gyvenusių latvių ir lietuvių kultūrą, tradicijas ir papročius. Kadangi istorinė ir kultūrinė atmintis labiausiai įsitvirtina per kultūrines praktikas, vietos istorijos faktų ir legendų interpretacijas, renginiu siekta gražinti šiai vietai kultūrinį patrauklumą ir intensyvumą, sudominti, uždegti vietos bendruomenę, kultūros žmones renginiais puoselėti savo gyvenamos teritorijos unikalumą per dvaro daugialypę istoriją.

--- Jungtinių Amerikos Valstijų vakarinėje Ramiojo vandenyno pakrantėje esančiame Portlande gyvena Joniškyje gimusi, užaugusi, 1959 metais tuometinę Joniškio 1-ąją vidurinę mokyklą aukščiausiais pažymiais baigusi Irena Aldona Gulbinaitė–Nagisetty. Ką tik kraštietė atšventė gražų 80-ąjį gimtadienį. Su “Sidabre” ji leidosi prisiminimų keliais nuo gimtųjų namų Stoties gatvėje Joniškyje, kur ją visi Aldute šaukė, iki Maskvos M. Lomonosovo universiteto bei įspūdingos karjeros už Atlanto – Irena ne vieną dešimtmetį buvo “Ford Motor company” inžinierė, ilgus metus – vienintelė inžinierė-moteris, pirmoji inžinierė Amerikoje, automobilių gamybos pramonėje pasiūliusi ne vieną genialią idėją, pelniusi Henrio Fordo technologijų apdovanojimą už techninius pasiekimus, kontrolės sistemos plėtrą.

--- Konkurso „Mūsų valstybės tarnautojas 2021“ kandidatė Joniškio rajono švietimo centro metodininkė, atsakinga už mokytojų kvalifikacijos tobulinimą ir kvalifikacinių programų rengimą Dainora Danilevičienė – visada maloni, nuoširdi, pasitinkanti su šypsena. Moteris sako, kad jai labai svarbu pozityvus bendravimas, jauki atmosfera, įsiklausymas į kitą žmogų. Švietimo centro specialistė taip pat savanoriauja Trečiojo amžiaus universitete, dalyvauja asociacijos „Lietaus vaikai“ veikloje.

Plačiau bei kitos rajono naujienos šeštadienio laikraštyje.