Apdovanota kino juosta filmuota Jakiškių dvare

Meilės Zaleckienės asmeninio archyvo nuotr.

Birželio 11 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Šiemet prestižiniu Lietuvos kino apdovanojimu „Sidabrine gerve“ net penkiose nominacijose buvo įvertintas žinomo režisieriaus Algimanto Puipos 2021 metais sukurtas filmas, juodoji komedija „Sinefilija“. Joniškio kraštui ši kino juosta itin reikšminga, nes jo dalis filmuota Jakiškių dvare. Dvaro šeimininkė Meilė Zaleckienė juokauja, kad iki šiol autentišką rūmų vaizdą ir dvasią mėgo jaunavedžiai, tad įdomu, ko bus sulaukta po itin ekstravagantiško filmo. Beje, tai – nebe pirmas kartas, kai Jakiškiai tapo filmavimo aikštele Lietuvos kūrėjams. (Nuotraukoje: Jakiškių dvaro šeimininkė Meilė Zaleckienė su aktore Jūrate Onaityte trumpą poilsio minutę tarp filmavimo)

--- Dar pernai asmeninio asistento profesijos atstovių rajone buvo tik dvi – Joniškyje dirbanti Andra Šoblienė, Žagarėje – Lijana Daukšienė. Nuo birželio 1-osios asmeninių asistentų rajone jau yra penki, su dar vienu, šeštu, sudaryta kontroliuojanti individuali paslaugų teikimo sutartis. Viena iš pirmųjų asmeninių asistenčių Andra Šoblienė sako, kad ši nauja profesija turi perspektyvią ateitį vien dėl to, kad visuomenė sensta, vis daugiau vienišų, nemažėja neįgalių.

--- "Jei ne Kirnaičiai, Joniškis braškių ir neturėtų", – šią savaitę juokėsi į Joniškio miesto turgelį Upytės gatvėje pirmąsias vasaros pranašes, prisirpusias braškes, parduoti atvežę ir beveik vienas šalia kito išsirikiavę net trys braškių augintojai iš Kirnaičių: Leono Vielavičiaus, Rimanto Gerbenio ir Julijos Doršienės braškių ūkių. Dar viena turgaus prekeivė siūlė tame pačiame kaime, Irenos Šliarpienės šiltnamyje užderėjusių uogų. Be kirnaitiškių, Danutės Vilaniškienės Mindaugių kaime užaugintų braškių buvo galima įsigyti tik vienoje turgelio vietoje. Kaip sakė jų prekeivė, ir tai jau jų derlius prie pabaigos...

Plačiau bei kitos rajono naujienos šeštadienio laikraštyje.