„Sidabrės“ nuotr.

Balandžio 19 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Jau daugelį dešimtmečių jokia naujiena sostinėje ar kituose šalies didmiesčiuose pamatyti moterį prie maršrutinio autobuso ar troleibuso vairo. Bet tikra įdomybe tampa, kai moteris už autobuso vairo atsisėda nedidelio rajono mieste. Valda Noruišienė – nauja uždarosios akcinės bendrovės Joniškio autobusų parkas vairuotoja. Pirmoji moteris per visą keleivių pervežimo reguliariojo susisiekimo maršrutais bendrovės gyvavimo istoriją.

--- Nuo praėjusių metų kapitalinio remonto darbai vyksta rajoninio kelio Joniškis–Linkaičiai–Staneliai–Gruzdžiai ruože miesto prieigose nuo 0,640 iki 1,250 km. Projektą ir darbus užsakė Lietuvos automobilių kelių direkcija (nuo kovo pradžios – AB „VIA Lietuva“), darbus vykdo UAB „Šiaulių plentas“. Techninį projektą rengė UAB "Plentprojektas" pagal AB „VIA Lietuva“ užsakymą. Redakcija sulaukė susirūpinusių joniškiečių signalų. Pasak skambinusių žmonių, kelio atkarpos kapitalinio remonto darbai eina į pabaigą, atvežtas juodžemis, pasėta žolė..., o pėstiesiems taip ir neįrengta jokia infrastruktūra saugiai kirsti geležinkelio pervažą – jokio pėsčiųjų takelio, tik per pievą. Beje, panašu, kad taip ir bus – į kolektyvinius sodus skubantys miesto gyventojai turės eiti važiuojamąja kelio dalimi, kartu su transportu. Bet pėstieji nori būti saugūs, tad jau spėjo išminti takelį pievoje... Kelias kapitaliai jau beveik sutvarkytas. Tačiau pėstieji pamiršti. Ir, atrodo, kad ilgam.

--- Žinomas politikas, Mykolo Romerio universiteto Garbės daktaras, Lietuvos Nepriklausomybės akto signataras Česlovas Juršėnas, iki pat 2012 metų buvęs vienintelis visų kadencijų LR Seimo narys, žinomas kaip tolerancijos pavyzdys. Baigęs karjerą negalvojo rašyti jokios knygos. Bet po kelerių metų bičiuliai ėmė „kirbinti“: „Tu tiek daug žinai, pragyvenai ir anais, ir šiais laikais, reikia kažką pasakyti tautai...“ Su bičiuliais dėl knygos būtinybės ginčyjosi gal porą metų. „O aš tikrai daug žinau. Bet visos teisybės pasakyti negaliu. Tada sugalvojau variantą: parinksiu atskirus epizodus iš tam tikrų įvykių ir knygoje bus tas, kas gali būti viešai pasakyta, neįžeidžiant nei gyvųjų, nei mirusiųjų, nors sąskaitų turiu ir su tais, ir anais – nuo visų kentėjau", – susitikimo metu kalbėjo pats knygos autorius, antradienio vakare susitikinęs su joniškiečiais.

Plačiau bei kitos rajono naujienos penktadienio laikraštyje.