Armėnas Joniškyje: 84-tuose savo gyvenimo metuose ir vis dar versle

„Sidabrės“ nuotr.

Balandžio 15 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Vardgesas Movsesjanas – žinomas žmogus bet kuriam rajono žmogui Žagarėje ir Joniškyje, Skaistgiryje ir Kriukuose… Nes jis skirtingais laikmečiais sugeba kuo nors išsiskirti. Pavyzdžiui, sovietiniais laikais, vadovaudamas Joniškio buitinio gyventojų aptarnavimo kombinatui, plėtęs jo paslaugas ir patalpas, buvo antras armėnas Lietuvoje ir pirmas Baltijos šalyse, užimantis tokias svarbias vadovaujamo darbo pozicijas. Pirmasis buvo V. Movsesjano kraštietis, iškart po Antrojo pasaulinio karo tapęs Klaipėdos „Vakarų laivų statybos“ vadovu. Žinoma, šiandien tokių armėnų kilmės vadovų Lietuvoje rastum ir daugiau. Bet Vardgesas Movsesjanas ir dabar yra unikalus. Kai kitų jo bendraamžių dažnas užsiėmimas – sėdėti poliklinikoje ieškant sveikatos prie šeimos gydytojo kabineto durų, verslininkas, gruodį atšventęs 83-ąjį gimtadienį, vis dar labai aktyvus nuosavam versle ir neturi minčių iš jo trauktis. Amžius ir gera sveikata Joniškio verslininkui ir išeiviui iš Armėnijos nėra kliūtis įveikiant per dieną ir 700 kilometrų maršrutą, lankant verslo partnerius Latvijoje.

--- Joniškietės Linos Balčiūnienės rankose elnių „perlais“ vadinamos perlamutrinės miško gyvūnų iltys ir ragai tampa papuošalais, kuriais pasidabintų ne viena įdomesnių, retesnių darbų mėgėja ar medžiotojas. Pakabukai, segė, auskarai – visa tai kūrybingos moters darbai, gimstantys pirmiausia vaizduotėje, o netrukus sumanymai subtiliai išsiskleidžia gamtinėje medžiagoje. Nors prasidėjo ši kūrybinė istorija vos prieš gerą pusmetį, joniškietė jau surengė parodą Baltojoje sinagogoje.

--- Pirmam pavasario mėnesiui baigiantis Kurmaičių ir aplinkinių kaimų gyventojai, per visą atkurtos nepriklausomos Lietuvos istoriją taip ir nesulaukę, kada bus remontuojamos ar kitaip tvarkomos atskiros kelio Kepaliai–Gasčiūnai–Meškuičiai atkarpos, netekę kantrybės raštiškai eilinį kartą kreipėsi į rajono merą, rajono Tarybos narius, Seimo narį ir patį susisiekimo ministrą – pareikalavo įtraukti kelio Kepaliai–Gasčiūnai–Meškuičiai atkarpas į 2023 metų vietinės reikšmės kelių, gatvių kapitalinio remonto, rekonstravimo ir statybos darbų prioritetinį sąrašą – ši sąlyga yra būtina norint, kad kelias būtų remontuojamas.

Plačiau, atliekų surinkimo grafikai gyventojams 2023 m. bei kitos rajono naujienos šeštadienio laikraštyje.