Atliekų naujovės – rūšiuosime maisto atliekas, atsiras ir regioninė kaina

„Sidabrės“ nuotr.

Spalio 28 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Joniškio rajono taryba patvirtino atliekų prevencijos ir tvarkymo planą iki 2027 metų. Pagrindinė užduotis – rūšiuoti kuo daugiau atliekų, kad kuo mažiau jų patektų į sąvartyną. Nuo 2024 metų reikės rūšiuoti maisto ir virtuvės atliekas, bus nustatyta ir regioninė atliekų tvarkymo kaina, kuri bus sudėtinė rinkliavos už atliekas dalis. Kiek iš viso teks mokėti, dar neaišku. Joniškio rajone rinkliava už atliekas dabar viena mažiausių apskrityje.

--- Praėjusi savaitgalį Jonavoje varžėsi stipriausi Lietuvos štangos spaudimo gulint ant suoliuko mėgėjai. Čia vyko Lietuvos jaunių, jaunimo, atviras (open) ir veteranų amžiaus grupių čempionatas. Joniškio miesto komandą atstovavo sporto klubo „Varūna“ stipruoliai, komandinėje įskaitoje tapę Lietuvos jaunių čempionais.

--- Politikai ir nepolitikai socialiniame tinkle dalijasi, kad Joniškio rajono savivaldybėje nuo lankytojų užrakinami antras, trečias ir ketvirtas aukštai. Bet tik politikai kviečiami atsiimti elektroninių raktų. Vienas „Sidabrės“ skaitytojas, apsilankęs Savivaldybėje, jo žodžiais, „apžiūrėti mokesčių mokėtojų nuosavybės“, patyrė, kad iš tiesų viršutiniai aukštai yra užrakinti nuo tokių lankytojų, kaip jis.

--- Pirmadienį ir antradienį Joniškyje viešėjo istorinių romanų, istorinių detektyvų trilogijos apie Vilnių autorė, rašytoja bei gidė Gina Viliūnė, atskleidusi ir keletą intriguojančių detalių apie būsimą savo knygą, šįkart skirtą Joniškiui. Pasirinkti būtent šį miestą savo kūrybos siužetų vingiams ją įtikino, kaip pati sakė, labai labai atkaklus žmogus. Tas žmogus – iš Joniškio kilęs, sostinėje gyvenantis Joniškio „Aušros“ gimnazijos alumnų prezidentas Darius Jurgaitis.

Plačiau bei kitos rajono naujienos šeštadienio laikraštyje.