Atostogų iš užsienio grįžę tautiečiai klaidžioja ieškodami galimybių paso

Lapkričio 17 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Prieš Kalėdas į tėvynę iš užsienio sugrįš nemažai mūsų tautiečių – daugelis nori didžiąsias metų šventes sutikti artimųjų rate. Štai neseniai atostogų į gimtąjį Joniškį iš Jungtinės Karalystės grįžo vaikinas. Su savimi jis parsivežė ir angliškąjį dviejų vakcinų nuo COVID-19 pažymėjimą. Tačiau to nepakanka, kad kraštietis galėtų pasinaudoti visomis privilegijomis, kokiomis naudojasi vietos gyventojai, turėdami lietuviškąjį galimybių pasą. Norėtų apsilankyti ir didesniuose prekybos centruose, privačiame odontologijos kabinete, kur be šio dokumento nepatekti. Tad užsukęs į šeimos sveikatos centrą pasidomėjo, kokios yra galimybės jam, kaip Lietuvos piliečiui, gauti ir galimybių pasą. Medicinos įstaiga sugrįžusį tautietį nukreipė į ... Registrų centrą arba vaistinę... Tačiau šios įstaigos tautiečiui niekuo negali padėti, tik gūžčioja pečiais – pirmiausia asmens duomenys apie asmens vakcinaciją nuo COVID-19 turi patekti į e.sveikatos sistemą. Tačiau pats asmeniškai savo duomenų nesusikelti, o atsakymo, kas tai turi padaryti, iš Jungtinės Karalystės grįžęs joniškietis privačioje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje negavo.

--- Šeštadienį jaunimo organizacijos „Spalvotas veidas“ patalpose jau antrą kartą susitiko entuziastės, kurios keps meduolinius namelius ir prieš didžiąsias metų šventes pastatys meduolių miestą – Žagarę, kurį galės pamatyti visi, apsilankiusieji dvaro rūmuose. Šiai iniciatyvai būsimas kepėjas sukvietė idėją pasiūliusi menininkė, papuošalų kūrėja Jurga Alminaitė. Jau į pirmąjį susitikimą susirinko apie dvi dešimtis dalyvių, panorusių prisijungti kuriant meduolinę Žagarę. Kepėjos aptarė, kaip toliau koordinuos darbus, pasiskirstė, kas kokį namuką keps.

--- Joniškio rajono gyventojų ir svečių dėmesį pastaruoju metu patraukė gerai matomose, pravažiuojamose vietose pastatyti keliolika naujų informacinių stendų, pristatančių paveldo objektus Joniškio rajone ir Šiaulių regione. Be jų taip pat įrengtos specialios nuorodos–kelio ženklai į lankytinas vietas, į kurias nuorodų seniau nebuvo, ir informacinės lentelės prie pačių lankomų objektų.

Plačiau bei kitos rajono naujienos trečiadienio laikraštyje.