Azartiškoms mergaitėms pavaldus net dangus

Birželio 19 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- 35-erių Deimantė Pelenytė buvo per maža, kad prisimintų mažo Barysių kaimo praeities didybę. O būtent vakarinėje kaimo pusėje pokariu per tris metus (1957–1959 m.) įrengtas Barysių civilinis aerodromas, iš kurio iki pat 1992-ųjų kildavo keleiviniai reaktyviniai ir AN-2 lėktuvai, skraidinę žmones po visą Lietuvą. Iš čia galėjai susisiekti ne tik su Vilniumi, tuometiniu Leningradu (dabar – Sankt Peterburgas), Kijevu, bet ir pasiekti Bykovo oro uostą Maskvoje. Šio kaimo civilinio oro uosto istorija jau seniai praeityje, tačiau Deimantės sūnus, mama, sesuo, draugai į Barysių aerodromą, kur dabar įsikūręs pilotų klubas, vis atvažiuoja, kad pakiltų į padanges su jos pilotuojamu nuosavu lėktuvu „Savannah“. Deimantė – buvusi Mekių kaimo bendruomenės pirmininkė, dabar – ne tik UAB Gate four direktoriaus pavaduotoja, Barysių pilotų klubo asociacijos vadovė, bet ir patyrusi pilotė, gimusi simbolinę Tarptautinės aviacijos ir kosmonautikos dieną, balandžio 12-ąją. Ji vienintelė istorinė šalies moteris, pralaužusi ledus ir atstovaujanti dailiajai lyčiai Lietuvos ultralengvųjų orlaivių čempionatuose.

--- Ketvirtadienio vakarą Joniškio kultūros centre 61-erių joniškietė Veronika Barauskienė visuomenę pakvietė į savo pirmosios knygos „Vieniša vilkė“ sutiktuves. Tai ne poezija ar proza – tai reali moters, nugalėjusios alkoholizmą, gyvenimo autobiografinė istorija, prasidėjusi pamaryje ir besitęsianti Joniškyje, tad atskirų epizodų nuotrupose kai kas gal atpažinsite ir save. Pergalingas Veronikos finišas – tai akstinas ir kitiems parpuolusiems tiestis, stotis ir lipti iš savo gyvenimo duobių. Nebūtinai alkoholizmo.

--- Pavirčiuvės kaime ūkininkų Vilaniškių sodyboje, kur žmona Danutė puoselėja savo daržininkystės hobį, artėjant rekordiniams šios vasaros karščiams verda intensyvūs pasirengimo darbai – vyras Kazimieras visų šiltnamių, kuriuose noksta uogos ir daržovės, plėveles padengia kreidos sluoksniu. Ne pirmus metus tokiu būdu saugo augalus nuo perkaitimo ir su tuo susijusių problemų. Ar gelbėja tokia balta marška? Danutė ir Kazimieras Vilaniškiai per tris ūkininkavimo dešimtmečius pastebėjo, kad tikrai padeda – kreida nudažytos plėvelės sienos sumažina kaitrą šiltnamio viduje iki 10 laipsnių.

Plačiau bei kitos rajono naujienos šeštadienio laikraštyje.