Baltas pasimatymas

„Sidabrės“ nuotr.

Liepos 7 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Praėjusių metų rugsėjį mūsų kraštietė, Lietuvos teatro aktorė, režisierė, renginių vedėja, skaitovė, poetė, pedagogė Silvija Povilaitytė šventė jubiliejinį 65-ąjį gimtadienį. Tą progą labai gražiai paminėjo ir visuomenei priminė Jono Avyžiaus viešoji biblioteka – aktorę pakvietė eilių skaityti per miesto šventę, surengė jos gyvenimui ir kūrybai skirtą parodą. Silvija Povilaitytė prisipažįsta jautusi skolą už visa tai padėkoti savo kraštui ir jo žmonėms. Ir tas padėkojimas labai originalus – Šiaulių dramos teatro aktorė vaikystės ir jaunystės miestui ir jo žmonėms atvežė savo ką tik išleistą eilėraščių knygą „Senoji atminų gatvė. padėka Joniškio žmonėms“.

--- Liepos 3-osios vakarą į estradą prie Joniškio kultūros centro raudonu kilimu rajono mero Vitalijaus Gailiaus atvesta Joniškio etninės kultūros puoselėtoja Rita Kipšaitė–Balčiūnienė priėmė jai skirtą vieną aukščiausių rajono apdovanojimų – Mykolo Arkangelo statulėlę. Jautri ceremonijos akimirka – Arkangelas nutūpė į šios nepaprastos kultūros moters rankas iš sūnaus Jorio rankų.

--- Jeigu šįą žinutę skaitote šiandien, liepos 6-ąją, dar turite galimybę patys mūsų rajone prisijungti prie iniciatyvos „Draugystė veža“ projekto „Mums pakeliui“, kurio dalyviai pasiryžę įveikti visą lietuviškąjį Šv. Jokūbo kelią nuo Žagarės iki Seinų, tai yra – net 500 kilometrų. O išskirtinis šis žygis tuo, kad jame pagrindiniais herojais bus įvairias negalias turintys žmonės, jų draugai, globėjai, socialiniai darbuotojai. Tačiau laukiami visi norintieji, kurie gali paėjėti bent kelis kilometrus kartu. Žygio idėja lietuviškuoju „Camino Lituano“ kartu su neįgaliaisiais priklauso iniciatyvos „Draugystė veža“ „mamai“ Žydrei Gedrimaitei bei jos komandai, kuri, reaguodama į aktualijas socialinės atskirties tema ir siekdama lengvinti žmonių su negalia integraciją į visuomenę, kasmet ieško naujų, įtaigių formų pažinti šiuos ypatingus žmones.

--- Rajono šachmatų žaidimo mylėtojams ir gerbėjams šeštadienį buvo surengta puikiausia fiesta. Dalyvaujant rajono merui Vitalijui Gailiui ir Sporto centro direktoriui Tomui Aleknavičiui, oficialiai atidarytos Joniškio šachmatininkų klubo „Proto bokštas“ patalpos Livonijos gatvėje. Geresnių sąlygų bendrauti, pramogauti ir laisvalaikį leisti kultūringoje aplinkoje rajono šachmatininkai iki šiol ir neturėjo. Beje, pasak klubo Joniškyje atsiradimo iniciatoriaus ir direktoriaus Henriko Jadenkaus, kol kas tai geriausios šachmatininkų klubo patalpos Lietuvoje.

Plačiau apie prabėgusios miesto šventės įvykius bei kitos rajono naujienos trečiadienio laikraštyje.