Būstą Joniškio rajone galima nupirkti ir už...300 eurų, ir už 180 tūkstančių

„Sidabrės“ nuotr.

Sausio 28 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Registrų centras skelbia, kad pasikeitusios geopolitinės aplinkybės ir ekonominiai iššūkiai lėmė maždaug penktadaliu kuklesnę praėjusių metų šalies nekilnojamojo turto sandorių rinką nei 2021-aisiais. Be to, prie atotrūkio prisidėjo ir prieš tai „išpūsta“, rekordinė rinka. Nors pardavimo tempai lėtėjo ir nekilnojamojo turto rinkoje prasideda sąstingis, būstų kainų vidurkis vis tiek augo. Pasižvalgius po nekilnojamojo turto portalų skelbimus matyti, kad Joniškio rajone 2022 metais parduodami būstai taip pat brango, ypač butai. Tačiau ten galima aptikti ir itin netikėtų kainų: pavyzdžiui, aukcione visai neseniai buvo parduodamas butas už ... 6 eurus (ir jis parduotas!) arba – už dviejų aukštų 200 kvadratinių metrų gyvenamo ploto namą pradiniame statyme prašoma kiek daugiau nei 10 tūkstančių eurų.

--- Bučiūnų kaimo gyventojai vėl įkvėpė drąsos ir balsiai dar sykį prabilo apie siaubingą kelią, vedantį į kaimą nuo Pošupių. "Kiek atmenu, tėvas su kaimynais visada eidavo į susitikimus su valdžia ir nuolat keldavo tą kelio kokybės problemą. Ir visą gyvenimą gyveno vien tik viltimi. Ir paskutinį kartą, kai kaimas sulaukė eilinio pažado kelią į Bučiūnus asfaltuoti, tėvas tik liūdnai atsiduso: "Turbūt aš jau jo nesulauksiu..." Ir tikrai nebesulaukė. Dabar, žiūriu, kad ir mums, jaunesnės kartos atstovams, tas pats – kiek parašų berinktum, kiek bereikalautum – vien pažadai. Ko gero ir mes nei tų išsipildančių pažadų, nei kokybiško kelio nebesulauksim", – "Sidabrei" pritrūkęs kantrybės kovoje su vėjo malūnais pasakojo bučiūnietis.

--- Lietuvos žirginio sporto federacija, švenčianti 90-metį, už viso gyvenimo nuopelnus apdovanojo Lietuvą garsinusius ir tebegarsinančius trenerius bei raitelius. Tarp jų – ir žagarietį Raimundą Udrakį, jojimo (konkūrų) raitelį, ilgametį Lietuvos konkūrų rinktinės narį ir lietuvių raitelį, dalyvavusį 1988 m. olimpinėse žaidynėse Seule. Po šios visą rajoną apskriejusios žinios, sulaukėme skaitytojų nostalgiško susidomėjimo, kur dabar Joniškį ir Žagarę bei visą Lietuvą garsinęs jojikas? Nors 57-erių Raimundas Udrakis, gyvenantis tarp Lietuvos ir Vokietijos, šiandien geriau žinomas ir vertinamas būtent Vokietijoje, tačiau "Sidabrei" pavyko buvusį olimpietį surasti Lietuvoje ir jį pakalbinti.

Plačiau bei kitos rajono naujienos šeštadienio laikraštyje.