"Dalį Joniškio išsivežu su savimi..."

Asmeninė nuotr.

Birželio 26 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Joniškio kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Bendraamžiai“, pelniusio begalę apdovanojimų, tarp jų – aukščiausią Lietuvos meno mėgėjų pasaulyje įvertinimą „Aukso paukštę“ – įkūrėjas, režisierius Arvydas Butkus po 39-erių darbo metų Joniškyje su šeima kelia sparnus ir grįžta į gimtąją Klaipėdą – prie jūros, į didesnį šurmulį, bet kartu ir į pasirinkimo laisvę. „Mano jau tas amžius, kai norisi atsisukti į vertybes, nesiblaškyti – kiek įmanoma atsiriboti nuo dusinančių kūrybinių ataskaitų, planų, primestų greitų vienadienių rezultatų siekimo. Norisi siekti gelmės personaliai ar su komanda, kai visus savo srities profesionalus ar entuziastus jungia bendra idėja. Gal tai liks tik svajonė, bet svajoti ir yra pati didžiausia laisvės išraiška, sako režisierius, pabrėždamas, kad labai svarbu žinoti, ko pats nori. Ekologija, etnosas ir tikėjimas – tai trys Arvydo „banginiai“, ant kurio laikosi jo įsivaizduojama žmonijos ateities vizija. Ryškų pėdsaką ne tik vietos, bet ir Lietuvos vaikų ir jaunimo teatrų žemėlapyje palikęs menininkas atsisveikindamas sako: „Dalį Joniškio išsivežu su savimi…“

--- Birželio 21-osios pavakare Joniškio istorijos ir kultūros muziejus pakvietė į viduramžių ilgesiu dvelkiančią ekskursiją „Tiudoro ornamentais“ po Žagarės dvaro sodybą, menančią XIX amžiuje atgijusią ir itin vertintą Tiudorų architektūrą, kuri čia amžiams išliko raudonų plytų pastatų ansamblyje, išsibarsčiusiame po visą parką. Vėliau prie vieno iš tokių pastatų, – buvusios šventyklos, – trumpam atgimė angliškos arbatos gėrimo ceremonija, iš pradžių išklausius gidės Rasos Žukauskaitės instruktažą apie galiojusias tradicijas ir taisykles. O po to tautodailininkės Aušros Petrauskienės paragintos dalyvės sėdo skrebinimo technika kurti tiudoriškų atvirukų.

--- Pakruojo dvaro teritorijoje šiuo metu galima pasigrožėti floristiniais kilimais, kuriuos respublikiniame konkurse „Žiedų valdovai 2021“ sukūrė apie trisdešimt šalies komandų, tarp jų – ir dvi iš Joniškio Žemės ūkio mokyklos. Viena jų laimėjo trečią vietą.

--- Joniškio miesto dienos šventės „(At)mintis mus įkvepia“ metu, liepos 1 d. nuo 11 iki 21 val., Atvirame jaunimo centre (Miesto a. 4) joniškiečiai ir miesto svečiai turės galimybę pamatyti unikalią audiovizualinę instaliaciją „Tylios šventovės“, atkeliausiančią į Joniškį iš pamario. Baltų kultūros paveldą vaizdu ir garsais interpretuojančią instaliaciją sukūrė iš Gargždų kilę multimedijos menininkai Augustinas Našlėnas ir Vilius Jokubaitis, šiuo metu gyvenantis Glazge (Jungtinė karalystė) ir dėstantis garso režisūrą Glazgo SAE institute.

Plačiau bei kitos rajono naujienos šeštadienio laikraštyje.