Dienos veidrodis: auga kilni jaunoji karta

Asmeninio albumo nuotraukos

Kovo 16 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Kovo 8-osios popietę du draugai, du trylikamečiai berniukai Ervinas Urbonavičius ir Kajus Gulbinas Joniškio gyvenamųjų namų kvartalo už prekybos centro „Grūstė“ automobilių stovėjimo aikštelėje, tiesiog po kojomis rado gniužulą pinigų. Kaip tokioje situacijoje pasielgtų kiekvienas iš mūsų, jei netikėtai rastumėte kažkieno pamestą solidžią pinigų sumą? Berniukai visai nedvejojo – telefonu susisiekė su savo mamomis, kurios, jie šventai įsitikinę, blogai nepatars. Ir Mamos nė sekundės nedvejodamos patarė: „Kviečiam policiją“. Garbė tokioms šeimoms, auginančioms Žmones, kuriais dabar didžiuojasi visas miestas, mokykla, kurioje jie mokosi, o ateityje – gal ir visa Lietuva. Šeimų išpurentoje žmogiškumo dirvoje į saulę stiebiasi dorybės daigai.

--- Pasipuošęs simboliniais laisvės paukščiais, kovo 11-ąją Joniškis šventė Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Miestelėnai minėjo dvigubą šventę – Joniškio kultūros centro koncertų salėje atidavė pagarbą savo šaliai ir geriausiems valstybės tarnautojams. Joniškio rajono savivaldybės vadovas Vitalijus Gailius kartu su Lietuvos Respublikos Seimo nariu Liudu Jonaičiu pernai aktyviai kvietė visuomenę dalyvauti jau tradiciniu tapusiame konkurse "Mūsų valstybės tarnautojas". Susumavus balsavimo rezultatus, juo tapo Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Šiaulių valdybos Pakruojo aplinkos apsaugos inspekcijos vyriausiasis specialistas Konstantinas Rezgys.

--- „Jei bent nebombarduotų ligoninių ir globos namų…“ To mintyse ir garsiai meldžia 42-ejų Svieta Borisenko ir 43-ejų Marina Lazorenko iš Ukrainos sostinės Kijevo, šiuo metu su trimis vaikais priimtos laikinai gyventi Joniškio vaiko ir šeimos gerovės centre Žagarėje. Moterys per savaitę jau spėjusios apsiprasti kalba gana ramiai, nors vaizdai, kuriuos jos piešia žodžiais, atrodo kraupūs ir nesuvokiami, tarsi būtų perpasakojimas baisaus filmo siužetas. Kad viskas iki skausmo tikra, signalizuoja tik Marinos telefonas, mums bešnekant vis suvibruojantis ir suskambantis žinutės garsas. Tai – pranešimas apie oro pavojų arba jo atšaukimą Kijeve, nes mobilioji programėlė vis dar susieta su gimtuoju kraštu.

Plačiau bei kitos rajono naujienos trečiadienio laikraštyje.