Dvylikametis puoselėja neeilinius savo talentus

Nuotrauka iš asmeninio R. G. Aidukų šeimos albumo
Dvylikametis Benas Aidukas, Gasčiūnų pagrindinės mokyklos šeštokas, savo talentus puoselėja savarankiškai informacinių technologijų pagalba. Būtent interneto dėka išmoko ir lengvai įveikia gausybę Rubiko kubo surinkimo algoritmų
Tokių talentingų vaikų, kaip Benas Aidukas iš Gasčiūnų pagrindinės mokyklos, nėra daug. Įdomiausia tai, kad visus savo talentus berniukas puoselėja pats, be suaugusiųjų pagalbos.
12 metų vaikas prieš kelerius metus savarankiškai išmoko daryti sudėtingiausius salto, juos filmuoja ir sėkmingai naudojasi Kinijos komanijos „Tik Tok“ vaizdo įrašų bendrinimo socialinių tinklų paslauga. Visai neseniai savo triukus visam pasauliui pradėjęs demonstruoti berniukas iš Gasčiūnų jau turi kelis šimtus sekėjų ir jų gretos toliau sparčiai auga.

Namuose koncertus skambinant pianinu surengiantis vaikas yra A. Raudonikio meno mokyklos Muzikos skyriaus laisvasis klausytojas, turintis ne svajonę, o rimtą sau pačiam išsikeltą iššūkį. Ne kada nors sugroti pasaulinio garso scenose, bet ...pasiekti Rubiko kubo surinkimo Pasaulio rekordą ir net jį pagerinti.
„Rubiko kubas“ yra įdomus tūrinis galvosūkis. Standartinis „Rubiko kubas“ turi devynis blokus iš kiekvienos pusės, iš kurių kiekvienas yra nudažytas viena iš šešių galimų spalvų. Pasaulinio Rubiko kubų čempionato dalyvių užduotis – kuo greičiau sudėti Rubiko kubą. Nors šis žaidimas visai ne iš olimpinės sporto šakos, tačiau tokie čempionatai tikrai vyksta. Rekordinis laikas, per kurį surinktas Rubiko kubas, priklauso amerikiečiui Kolinui Burnsui. 5,25 sekundės – tiek Pasaulio rekordininkui prireikė laiko surinkti tradiciniam Rubiko kubui. Tokį pat rekordą pasiekti užsibrėžė ir dvylikametis Benas. Šiandien jis tradicinį Rubiko kubą surenka per 7,5 sekundės ir nesiliauja kasdien tobulėti. „Kaip taip įmanoma?“ – virtuoziškai rankose sukiodamas įvairaus dydžio ir formų Rubiko kubus Benas stebina ne tik suaugusius šeimos narius, bet ir visko mačiusius ir visko daug žinančius bei išmanančius pedagogus.

 

Plačiau kovo 10 d. "Sidabrės" numeryje.