Dvynukų amžiaus skirtumas – dvi dienos

„Sidabrės“ nuotr.

Sausio 17 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Vakar, vasario 15-ąją, 75-ojo jubiliejinio gimtadienio sulaukė joniškiečiams gerai pažįstama joniškietė Stasė Žarkauskienė, keturis dešimtmečius stovėjusi už įvairių parduotuvių – daržovių, žaislų, žuvies ir pieno bei drabužių, avalynės ir kitų miesto parduotuvių prekystalių ir klientus džiuginusi savo šypsena. O rytoj, vasario 17-ąją, 75-ąjį gimtadienį švenčia Plikiškiuose visą gyvenimą gyvenęs ir dirbęs jos dvynys brolis Juozas Šlipaitis. Neįtikėtinai retas atvejis. Dviejų dienų amžiaus skirtumo dvyniai šiandien sveiki ir laimingi, o 1948-ųjų sausį jų mama galynėjosi su mirtimi. Bet likimas toks dalykas – nutiko, kas turėjo nutikti. Joniškio medikai dėl gimdyvės ir jos vaikų gyvybės kovojo ir išgyvenimo tikimybę turbūt vertino kaip vieną iš milijono. Bet jie išgyveno.

--- 1991 m. sausio 13-oji ˜– viena svarbiausių dienų naujausioje Lietuvos istorijoje, esminis lūžio taškas Nepriklausomybės atkūrimo ir įtvirtinimo kelyje. Tomis dienomis iš esmės sprendėsi visos sovietinės imperijos pavergtų tautų ir valstybių likimai. Mūsų kova žavėjosi ir mus palaikė demokratines vertybes išpažįstanti tarptautinė bendruomenė. Mes visada privalome prisiminti šią dieną, kartoti tų dienų išgyvenimus lyg mantrą, kaip mūsų istorinę pergalę, kad ja didžiuotumėmės mes, kad ja didžiuotųsi mūsų vaikai ir anūkai. Neatsitiktinai ši data įvardinama ir kaip mūsų XX amžiaus Žalgirio mūšis. Tokią brangią išsivadavimo dieną, kad ir paženklintą krauju ir mirtimis, rajono Savivaldybėje vėl susitiko Sausio 13-osios laisvės gynėjai, sukviesti rajono vadovųm, kad dar ir dar kartą patvirtintų, kaip svarbu budėti laisvės sargyboje.

--- Praėjusiais 2022 metais Joniškio rajone iš viso dvi jaunos šeimos gavo finansinę paramą, įsigyjant pirmąjį būstą. Primename, kad kreiptis dėl šios finansinės paskatos gali tik šeimos, kurių visi nariai yra deklaravę gyvenamąją vietą Joniškio rajone ir kurie atitinka jaunos šeimos apibrėžimą. Kai būstas įsigyjamas iš šeimos narių artimųjų giminaičių, jauna šeima neturi teisės į valstybinę finansinę paskatą.

Plačiau bei kitos rajono naujienos antradienio laikraštyje.