Elektromobilių infrastruktūros plėtra Baltijos šalyse – joniškiečio rankose

Asmeninė nuotr.

Liepos 5 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- „Kas pirmiau: elektromobilis ar elektromobilių įkrovimo stotelės?“ – į šį klausimą Eimantas Balta turi atsakymą, nors juokauja, kad klausimas prilygsta „vištos ir kiaušinio“ problemai. Eimantas Balta yra „Ignitis“ elektrinio mobilumo departamento vadovas. Jis kilęs iš Joniškio ir pastarosiomis dienomis išskirtinį dėmesį skiria gimtajam miestui. Joniškyje pradedamos įrengti pirmosios dvi „Ignitis ON“ elektromobilių įkrovimo stotelės. „Joniškis – strateginė vieta keliaujantiems, norime, kad ir joniškiečiai, ir miesto svečiai turėtų patogią galimybę įsikrauti elektromobilius“, – sako Eimantas. Beje, viena iš priežasčių, kodėl šiemet smuko žemyn Joniškio rajono savivaldybės šiųmetinį aplinkosauginį reitingas – elektromobilių įkrovimo prieigų stygius. Tad kraštiečio sugrįžimas į Joniškį su „Ignitis ON“ stotelių projektu turėtų pataisyti ir aplinkosauginius rajono reikalus.

--- Nubangavo Miesto šventė, iki kitų metų atminty palikdama gražius prisiminimus. Užkulisiuose dirbo nematomi žmonės, daug žmonių, kurie kūrė nuotaiką, euforiją, žavesį. Ir visi jie labai svarbūs – vieni talkino valandą kitą, kiti rėmė resursais, o iš Skaistgirio kilusi Smiltė Rapečkaitė, rajono gyventojams pažįstama kaip smuiko virtuozė, miesto šventę savanoriškai, pasiprašiusi nemokamų atostogų, padėjo kurti šventę net porą savaičių – jos buvo pilna visur, kur tik reikia papildomų rankų. Joniškio kultūros centro darbuotojai įsivaizdavo, kaip jaunai merginai turėjo būti sunku tai ankstyvą rytą, tai iki vėlyvos nakties suktis nesibaigiančiuose organizaciniuose kultūrinių renginių verpetuose. O Smiltė Rapečkaitė sako, kad tai buvo geriausias jos savanorystės laikas, kuris spragt ir pralėkė.

--- Joniškio rajono tarybos paskutiniame posėdyje, prieš darant posėdžiuose pertrauką liepos mėnesį, atmosfera kaito dėl opozicijos keliamų klausimų. Už pateiktą tvirtinti 2023 metų Savivaldybės ataskaitų rinkinį: veiklos ir finansines ataskaitas bei 2023 metų biudžeto įvykdymo ataskaitą – opozicijos atstovai nebalsavo. Jų neįtikino mero cituotas Prezidento Gitano Nausėdos pagiriamasis žodis Joniškio rajono savivaldybei. Opozicija neįžvelgė žadėto proveržio. O valdantieji ignoravo opozicijos ir Vyriausybės atstovo siūlymus.

Plačiau bei kitos rajono naujienos penktadienio laikraštyje.