Festivalis padvelkė gurmaniškais kvapais ir suteikė žinių

„Sidabrės“ nuotr.

Liepos 21 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Šį savaitgalį nuvilnijusioje Vyšnių festivalio programoje įsikomponavo naujas sėkmingas renginys pavadinimu „Vyšnios, menai ir dirbtuvės“, šeštadienį vykęs „Rankdarbių užkampyje“ Raktuvės gatvėje pas Venecijos Murano stiklo menininkę Jurgą Alminaitę ir juvelyrą Sebastian Ariel Liotta. Ten organizuotos kelios skirtingos edukacijos ir užsiėmimai, sudominę ir kulinarus, ir sodininkus, ir ieškančiuosius naujų amatų ar verslo užuomazgų bei idėjų, o taip pat – vaikus, kurie turėjo galimybę save išreikšti piešdami, šokdami, grodami. Sodyba kvepėjo vyšniomis ir ispaniškos paeljos aromatu.

--- Tris dienas – penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį – karštyje virte virė Vyšnių festivalio turgus, kuriame dalyvavę prekybininkai buvo kviečiami atsivežti savo sukurtas kaliauses ir taip papuošti aplinką bei dėl saugumo ribojimų jomis užpildyti paliktus atstumus tarp palapinių. Žmonės buvo išradingi, o ir prekių netrūko pačių įvairiausių ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos, ir net iš Maroko.

--- Beržininkų kaime, seniausiame kaimo mediniame name, kurio statyba datuojama dar 1896 metais, gyvenantis ir visą gyvenimą Lietuvos miškų ūkiui tarnavęs Vincentas Algirdas Palaima sutiko savo 90-ąjį jubiliejinį gimtadienį. Du aukštuosius mokslus – Lietuvos žemės ūkio akademijos Miškų ūkio ir Vilniaus Universiteto Ekonomikos fakultetus – baigęs jubiliatas į Joniškio miškų urėdiją atvyko 1969-aisiais. Ukmergiškis čia prigijo kaip tas girių ąžuoliukas. Giliai suleido šaknis, į mūsų derlingas apylinkes persikėlė tėvelio, Lietuvos savanorio žemes ir mišką – čia dabar jo namai visam laikui.

 

Plačiau bei kitos naujienos iš Žagarės vyšnių festivalio ir Joniškio trečiadienio laikraštyje.