Festivalyje atidengta Barboros Žagarietės skulptūra

"Sidabrės" nuotr.

Liepos 17 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Ketvirtadienio vakarą, pirmąją 17-ojo Vyšnių festivalio dieną, kalvelės, ant kurios pastatyta Senosios Žagarės šv. Petro ir Povilo bažnyčia, papėdėje, ant buvusios špitolės pamatų iškilmingai atidengta Barboros Žagarietės skulptūra, kurios modelį sukūrė šviesaus atminimo žinomas skulptorius Romualdas Kvintas, o darbus pabaigė jo kolega Mindaugas Šnipas. Tą patį vakarą pagerbtas ir autorius, jam atidengtas atminimo krėslas Miesto aikštėje.

--- Šeštadienį Ukmergės „Viada“ trasoje vyks Lietuvos automobilių kroso čempionato I etapas. Pirmą kartą tokio aukšto lygio varžybose startuoja joniškietis, to mūsų rajono automobilių sporto istorijoje dar nebuvo. 23-ejų tolimųjų reisų vairuotojas Mantas Laskovas – praeityje gerai žinomas bulių kautynių, Aukštaitijos, „Žemaitijos – Kurzemes taurė“ krosų, slalomų dalyvis, bene aštuonių taurių, parsivežtų iš skirtingų varžybų, savininkas. Mantas Lietuvos automobilių kroso čempionato 1600 super klasėje šiandien startuoja su visiškai perdirbtu, perrinktu, tokio kroso čempionatams pritaikytu automobiliu „Honda Civic“.

--- Praėjusią savaitę kraštietė fotografė Eglė Cimalanskaitė kartu su Vilniaus Arkivyskupijos „Caritas“ Užsieniečių integracijos programos būstinėje atidarė fotografijų parodą „Kuriantys Lietuvai: pabėgėlių portretai ir istorijos“. Kaip niekada anksčiau įvairiuose mūsų visuomenės sluoksniuose pabėgėliai dažniausiai įvardijami kaip absoliutus blogis, su kuriuo reikia kaip nors kovoti. Gi Eglė Cimalanskaitė savo parodoje demonstruoja šviesius pabėgėlių, kurie šiandien gyvena ir dirba Lietuvai, portretus, o jų istorijos kalba ne apie grėsmę, o norą kurti Lietuvai.

--- Prieš kelis metus Skakų kaime užveistas brolių Rubežių triušių ūkis, kuriame veisiami Kalifornijos baltųjų ir Hyla veislių triušiai, skirti ir kailiams ir mėsai, greitai išgarsėjo – prie pūkuotukų kelią į Skakus atranda ne tik žmonės iš tolimų Lietuvos rajonų, bet ir triušininkyste besidomintys latviai. O delikatesinės triušienos, užaugintos brolių ūkyje, gurmanams tenka kartais laukti net porą mėnesių – tokia didžiulė dietinės mėsos paklausa.

 

Plačiau bei kitos rajono naujienos šeštadienio laikraštyje.