Finansų ministrė grąžino skolą rajono Mokytojams

„Sidabrės“ nuotr.

Kovo 9 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- "Nors pastaruoju metu didžioji dalis mūsų minčių ir darbų sukasi aplink Putino karinę agresiją prieš taikią Ukrainą, tačiau penktadienį, kovo 4 dieną, išlaikant darbo regionuose tradicijas, paskyriau Joniškiui", – taip paskutinę praėjusios savaitės dieną apie vizitą Joniškyje rašė pati finansų ministrė Gintarė Skaistė. Praėjusį penktadienį Seimo narė ir finansų ministrė Gintarė Skaistė į Joniškį atvyko Joniškio rajono Mokytojams sugrąžinti 2020-ųjų skolą – po dvejų metų pertraukos dėl pandemijos ir taikytų apribojimų pagaliau pagerbti, pasveikinti, apdovanoti Mokytojai, kurių kandidatūras 2020 Metų Mokytojo apdovanojimams pasiūlė mūsų rajono ikimokyklinio, neformalaus ugdymo ir bendrojo laavinimo ugdymo įstaigų kolektyvai.

--- Už savaitės kitos, kai tik žieminiai pasėliai pradės keisti spalvą, iš žemdirbių pareikalaus savo duoklės – per porą savaičių išbarstyti azotines trąšas, t. y. salietrą. O jų kai kurie mūsų ūkininkai ir net kai kurios žemės ūkio bendrovės tiesiog neturi. Nėra salietros ir bendrovių, prekiaujančių sėklomis ir trąšomis, lentynose. Situacija dėl šių trąšų ėmė kaisti dar praėjusių metų rudenį. Anksčiau po 180–190 Eur už toną kainavusios salietros kaina spalį padidėjo iki 300 Eur/t. Žemdirbiai nė nemanė jos įsigyti, turėdami vilties, kad kainos pasikeis į gerą. Tačiau, kaip rodo susiklosčiusi situacija, niekas į gerą nesikeičia – salietros kainos toliau beprotiškai auga: praėjusią savaitę jų kaina siekė jau 700 Eur už toną, o šią savaitę prognozuota ir 1 tūkst. eurų už salietros toną kaina. Situacija dar apsunkinama ir tuo, kad šių trąšų, nors ir beveik „auksine kaina“, dargi ne visos įmonės jų turi prekyboje, o jeigu ir turi – išparduoda akimirksniu.

--- Buvo 2018-ųjų Vasario 16-oji. Tądien Joniškio Rotary klubo iniciatyva perduota materialinė parama vienam Ukrainos savanorių karių batalionui. Suvienytomis jėgomis joniškiečiai ukrainiečiams perdavė du naudotus greitosios medicinos pagalbos automobilius „Hyunday“, kuriuos pirko aukciono būdu, ir į juos pridėjo būtinosios medicininės įrangos. Joniškio rotariečiai su Mariupolio (Ukraina) gyventojais, nukentėjusiais nuo karo, susipažino 2016-aisiais. Jau tada imta domėtis, kuo galėtų palengvinti ukrainiečių dalią ir ėmė jiems ruošti humanitarinę pagalbą. Tada į Ukrainą, padedant VšĮ Joniškio ligoninei, išsiųsta neįgaliesiems skirtų vežimėlių, medikamentų. 2017-aisiais draugišką pagalbos ranką ir paramą Ukrainos savanoriams ištiesė verslininkas Henrikas Mikalkėnas, padėjęs Lietuvoje surasti įvairių atsarginių detalių transporto priemonėms. Ir nuo tada ta užsimezgusi draugystė tęsiasi – pirmadienį į Ukrainą iš Joniškio „Rotary“ klubo ir bičiulių dėka išvežta dar viena svarbi paramos siunta.

Plačiau bei kitos rajono naujienos trečiadienio laikraštyje.