Fotostudijos savininkas svajones įgyvendina gimtajame Joniškyje

Asmeninio D. Šulčiaus albumo nuotr.
Buvusiame ,,Saurolos” pastate joniškietis D.Šulčius atidarė fotostudiją, kurioje jau teikiamos fotografo, nuotraukų gamybos, reklamos paslaugos
Nors dažnai tenka išgirsti ne iš vieno praeivio, kad Joniškyje nieko nėra – darbo, galimybių jaunimu, renginių. Šią, sakyčiau, gana skeptišką mintį, paneigia ne vienas pavyzdys, esantis šalia mūsų. Vienas jų – fotografas, Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokyklos Atviro jaunimo centro darbuotojas, Joniškio rajono švietimo centro lektorius Darius Šulčius. Prieš daugiau nei penketą metų jį buvo galima išvysti Joniškio miesto gatvėse, fotografuojantį viską iš eilės. Šiandien jis yra Joniškyje naujai duris atvėrusios SUL studijos savininkas ir profesionalus fotografas, po truputį su šeima savo šaknis įleidžiantis gimtajame mieste.

Nenorėjo avėti "sandalų“


2012 metais D. Šulčius susidomėjo filmavimo galimybėmis. Pradžioje jis visiškai netroško būti fotografu, o tiesiog norėjo išmokti filmuoti. ,,Man prieš akis visada iškildavo stereotipinis fotografo paveikslas: vyras, vilkintis liemene, kurioje pilna kišenių ir avintis "sandalais“. Turbūt dar vaikystėje matyti fotografai per giliai įsirėžė į atmintį ir į tokį vyrą niekada nenorėjau būti panašus. Tad, ir fotografija manęs pradžioje visiškai nedomino. Nenorėjau avėti "sandalų," – juokiasi pašnekovas. Jis prisipažįsta, kad kaip ir daugelis berniukų, užaugęs svajojo būti policijos pareigūnu, vėliau – architektu, o galiausiai – girininku. Greičiausiai pastaroji svajonė Darių atvedė į Šiaulių valstybinę kolegiją, kur metus laiko vaikinas studijavo gamtotvarkos vadybą. Po metų suprato – jo ateitis ne miškų urėdijoje ir ne aplinkos apsaugos specialisto kabinete. Jis metė studijas ir grįžo prie pradžios – toliau domėjosi filmavimu, o vėliau susidomėjo ir fotografija.

 

Plačiau lapkričio 18 d. "Sidabrės" numeryje