Gasčiūnų kapinės. Po genėjimo darbų kaip po uragano

„Sidabrės“ nuotr.

Gegužės 26 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Praėjusį šeštadienį, prieš Sekmines, į Gasčiūnų kaimo kapines sugužėję žmonės aplankyti mirusių savo artimųjų amžino poilsio vietų, liko šokiruoti – prie kai kurių kapaviečių artimieji negalėjo net prieiti, nes ant jų gulėjo kone žmogaus ūgio šakų kalnai. Praėjusią savaitę kaimo kapinaitėse augantys medžiai buvo genėti. Šį pavasarį daugelį kapų žmonės jau buvo apsodinę gražiausiais gėlių žiedais. Kas liko iš jų po storu šakų sluoksniu, nežinia. Ar krentančios storos šakos nesugadino paminklų, antkapių, dar klausimas – tikroji žala pasimatys kapines išvalius. Tačiau žmonės įsitikinę, kad tokie uragano siautėjimą primenantys darbai labiausiai panašūs į kapų išniekinimą, už ką numatyta baudžiamoji atsakomybė.

--- Šalia Skaistgirio esančiame Liliškių kaime iškilo moderni, viena didžiausių paukščių skerdyklų Lietuvoje. Šiuo metu renkamos inžinerinės cecho linijos, statomi ir bandomi įrenginiai, taip pat renkamas personalas. Naujame ir moderniame ceche, pasak ŽŪB „Delikatesas“ vadovo Ričardo Milkinčio, pagal projektą reikės 120 žmonių darbo rankų – elektrikų, šaltkalvių, meistrų, sandėlininkų, technologų, darbininkų, tačiau gamybinė veikla pradžioje startuos su 90 darbuotojų.

--- Kartais būna ir tokių istorijų. Joniškiečiai iškvietė policiją, manydami, kad kaimynai pavogė pusę jų kopėčių. Į operaciją atvyko ne tik pareigūnai, buvo iškviesta speciali technika – automobilis su keltuvu, kad kopėčių dalį nukeltų nuo kaimyninio stogo ir sulygintų su kita jų dalimi, gulinčia jų ūkiniame pastate. Įtarimai dėl pavogtų kopėčių nepasitvirtino.

--- Gegužės 20 d. Lietuvos krepšinio federacijos kvietimu Joniškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus mentorius, Joniškio krepšinio muziejaus įkūrėjas Leonas Karaliūnas lankėsi Kaune. Joniškietis yra komisijos, kuri renka 100 iškiliausių šalies krepšinio trenerių, teisėjų, visuomenininkų, krepšininkų ir kitų šios sporto šakos entuziastų, įnešusių didelį ir svarų indėlį į Lietuvos krepšinio vardo garsinimą pasaulyje, narys.

Bei kitos rajono naujienos.