Gedinčio tėvo pasirinkimas: dovanoti gyvenimą

„Sidabrės“ nuotr.

Rugpjūčio 28 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Jei parduotuvėje, vaistinėje ar kokioje gatvėje sutiksite šį žilstelėjusį aukštą vyrą, kurį matote nuotraukoje, nusiimkite prieš jį kepurę ar tiesiog nusilenkite – šis žmogus, netekęs savo sūnaus, net tokią juodą minutę pagalvojo apie kitus – gal apie jūsų brolį, tėvą, seserį, dukrą – ir priėmė kilniaširdišką sprendimą: padovanojo mirusio sūnaus Mykolo organus, tinkamus transplantacijai, suteikė viltį gyventi, ne mirti tiems, kurie to šanso laukė mėnesių mėnesius ar net metų metus. Šią savaitę 41-erių donoro iš Joniškio širdis, kepenys ir inkstai suteikė šansą gyventi keturiems žmonėms. Toks joniškiečio Romualdo Rondomansko poelgis yra didžiausia žmogaus meilės žmogui išraiška. Tai neįkainojama.

--- 28-erius metus policijos struktūrose dirbantis rajono Policijos komisariato viršininkas Eugenijus Takuševičius gyvenime vadovaujasi pagrindine taisykle: bendrauk su žmogumi taip, kaip norėtum, kad su tavimi bendrautų... Taktiškas, visada besišypsantis, geranoriškas, nesmerkiantis, nemoralizuojantis, bet padedantis, pakylėjantis, įkvepiantis. Šalia įstatymo jam svarbiausias žmogiškas požiūris į patį žmogų ir jo gero ar blogo elgesio priežastis. Toks jis ne tik savo pavaldiniams, bet ir tiems, kurie nusižengę įstatymui, ir tiems, kurie jaučiasi nuskriausti.

--- Pro akis nepraslysta tautodailininkės Sigitos Udrakienės kurtų mandalų grožis, priverčiantis sustoti ir jas apžiūrėti. Pirmoji mintis, kilusi žvelgiant į spalvingus įvairių raštų apskritimus, buvo tokia: ,,naujas posūkis tautodailininkės kūryboje“. Pasirodo, neklydau. Pati S. Udrakienė tvirtina, kad ilgą laiką trūko kūrybinės kibirkšties pradėti tapyti, o jos gyvenime spontaniškai atsiradus mandaloms tarsi vėl viskas grįžo į senas vėžes.

--- Ketvirtadienį Užimtumo tarnybos Joniškio skyriaus specialistai Žagarės kultūros namuose į susitikimą pakvietė ilgalaikius seniūnijos bedarbius. Kultūros centro salė tarsi kokiame kultūriniame renginyje, prisipildė per keliolika minučių. Pasak Užimtumo tarnybos Joniškio skyriaus vadovės Audronės Šlerpienės, nieko keisto – nedarbo lygis Žagarės seniūnijoje didžiausias, siekia 18 proc. ir 5 proc. viršija rajono nedarbo lygį. Tiesa, metų pradžioje nedarbas Žagarės seniūnijoje buvo rekordinis – 24 proc.

Plačiau bei kitos rajono naujienos šeštadienio laikraštyje.