Gydytojų trūkumas ligoninės administraciją provokuoja kitokiam įstaigos veiklos modeliui

„Sidabrės“ nuotr.

Vasario 23 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Pasikviesti darbui į rajoną mediką – didžiulis iššūkis, didesnis nei kada anksčiau. Su juo susiduria visi šalies rajonai, ypač nutolę nuo didžiųjų Lietuvos miestų. Kad į Lietuvos pakraštyje esantį Joniškį sunku prisikviesti dienomis gydymo paslaugas užtikrinančių medikų, jau atvirai Joniškio ligoninės darbuotojų visuotiniame susirinkime kaip didžiulę problemą įvardino ir mūsų ligoninės vadovas Martynas Gedminas. O gydytojų Joniškio ligoninei labai reikia: gegužės 31 dieną į užtarnautą poilsį išeina du gerbiami ir žinomi vidaus ligų gydytojai, o rugpjūtį gydymo licencija baigiasi dar vienai vidaus ligų gydytojai. Realiai gydymo įstaiga nuo birželio iki rudens neteks trijų vidaus ligų medikų iš keturių esamų. O į jų vietą pamaina kol kas nerasta. Bet administracija rankų sudėjus nesėdi. Sunkų periodą susitelkę turime išgyventi visi. Su viltimi, kad viskas pasikeis į gerą.

--- Praėjusiais 2023 metais Žagarės Vyšnių festivalyje miesto aikštėje pastatyta didžioji kaliausė pateko į Lietuvos rekordų knygą. Tokį pranešimą iš agentūros „Factum“ gavo Žagarės kultūros centras, kuris ir organizavo šios keliolikos metrų aukščio šventinės puošmenos pastatymą.

--- Joniškio Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriuje atidaryta joniškietės Simonos Kibartaitės rankdarbių paroda. Siuvinėti smulkūs ir didesni paveikslai žavi kruopštumu, ypatingo tikslumo ir atidos reikalaujančiu darbu. Jų autorė nustebina, sakydama esanti visai nemeniška asmenybė, ją siuvinėjime žavi būtent matematinis griežtumas, kai turi tiksliai dygsnelis po dygsnelio sekti paskui schemą ir apie nieką daugiau negalvoti ir neimprovizuoti, nes tada teks viską išardyti.

--- Artėjant pavasariui, kai tuoj tuoj prasidės darbai ir bitynuose, į laikraščio redakciją kreipėsi rajono bitininkas, prašantis išspręsti rebusą su kaimynu. Praėjusių metų vasarą jo bičių spiečius susimetė į kaimyno obelį. Kadangi žmogus yra garbingo amžiaus, į talką pasikvietė kitą bičiulį. Bėda ta, kad kaimynas atėjusius spiečiaus gaudytojus iš savo sklypo... išvarė. Šis atvejis tarp dviejų kaimynų pasėjo nesantaiką. Nors abu jie turi po kelias bičių šeimas. Karti praėjusių metų patirtis ilgametį bitininką verčia ieškoti atsakymų, ką tokiais ir panašiais atvejais daryti, jei situacija pasikartotų ir šiemet ar ateity.

Plačiau bei kitos rajono naujienos penktadienio laikraštyje.