Gyvenimo ir mirties lenktynėse – greiti ir patyrę

„Sidabrės“ nuotr.

Gegužės 3 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Kai už lango pamatai skubantį greitosios medicinos pagalbos automobilį su įjungtais švyturėliais, kai išgirsti jo sirenas, kūnu perbėga šiurpas: kažkam nelaimė, gal net kova su mirtimi. Ir toje gyvenimo ir mirties kovoje ne paskutinį vaidmenį atlieka ir šio specialaus transporto vairuotojai. Gegužės 5 dieną sukaks 30 metų, kaip Virginijus Laksas vairuoja greitosios pagalbos automobilį. Per tuos dešimtmečius 51-uosius einantis vyras jau yra nuvažinėjęs kokį aštuntą automobilį – kelis UAZ-us, švedišką „Volvo“, vokišką „Mercedes“-ą, "Volkswagen Trasporter“, nes greitąjai medicinos pagalbos paslaugai teikti kas 3-4 metai būdavo skiriami nauji automobiliai…

Aš geriau jau būčiau bedarbiu, kad tik niekas nesirgtų, kad tik niekas keliuose nežūtų“, – rimtų rimčiausiai sako šiaip jau gyvenime linksmuolis Kęstutis Sveikackas. Šių metų rudenį sukaks 15 metų, kaip Kęstutis vairuoja greitosios medicinos pagalbos automobilį. Paklaustas, kas gi šiose gyvenimo ir mirties lenktynėse dažniausiai laimi, patyręs vairuotojas patenkintas: „Daugiausia nugali gyvenimas!“, išskyrus tuos atvejus, kai patirtos žmonių traumos nebesuderinamos su gyvybinėmis funkcijomis.

--- Žagarės kultūros centre skambėjo, liejosi lietuviškos ir ukrainietiškos dainos. Tradiciniame neįgaliųjų klubo „Vyšnelė“ koncerte „Draugystės tiltas“ pirmą kartą scenoje pasirodė dvi Žagarėje šiuo metu apsistojusios nuo karo siaubo Ukrainoje pabėgusios moterys Lena ir Katia. Žagariečiai joms negailėjo plojimų, kvietė kūrinius kartoti, o rajono meras Vitalijus Gailius pažadėjo joms dovanų bilietus į Charkivo (Ukraina) operos ir baleto teatro pasirodymą, gegužės 6 dieną vyksiantį Joniškio kultūros centre.

--- Laukiniai paukščiai ir gyvūnai vis dažniau pastebimi arti žmonių. Vieni netekę savų buveinių priversti kraustytis link gyvenamų vietovių, kiti gi galbūt natūraliai jaučiasi saugūs kaimynystėje. Taip jau ne vienerius metus laukinė antis, gal ta pati, o gal jau ir kita, išperi vaikučius Joniškio žemės ūkio mokyklos pagrindinio pastato vidiniame kiemelyje. Neseniai kita laukinė antytė įsidrąsino ir lizdą susuko šios mokyklos darbuotojos Jūratės Nemeikšienės sodybos gluosnyje, pasvirusiame virš tekančios Švėtės upės.

Plačiau bei kitos rajono naujienos antradienio laikraštyje.