Į Izraelį repatriavusi joniškietė savo rankose irgi turi ginklą

Nuotrauka iš Helenos Strazdauskaitės Gaon šeimos asmeninio albumo

Lapkričio 4 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Izraelyje jau 13 metų gyvenanti Helena Strazdauskaitė Gaon pastarosiomis savaitėmis jaučiasi kaip stipriai pažeista styga, kuri tuoj nutrūks… Šis palyginimas neatsitiktinis – Joniškyje iki 14 metų augusi Helena yra profesionali muzikė, dainų autorė ir atlikėja. Todėl visi karo vaizdai ir išgyvenimai suskamba jautriausia sielos nata. Joniškyje užaugusios Helenos dainos Izraeliui sunkiu metu telkia žydų tautą vienybei.

--- Dar šių metų pavasarį šalies moterys ūkininkės-inovatorės pakviestos jungtis į europinio projekto GRASS CEILING „Gyvąją laboratoriją“ – pasiūlyta labai mažuose ūkiuose ūkininkaujančioms moterims ir kaimo moterims, rengiančioms iniciatyvas socialiniam kapitalui kaimo vietovėse stiprinti, pasisemti žinių ir įgyti naujų įgūdžių apie inovacijas ir jų diegimą žemės ūkyje. Lietuvoje tokia laboratorija subūrė aštuonias šalies moteris, gyvenančias ir dirbančias kaimo regionuose, patyrusiuose depopuliaciją dėl vidinės ir išorinės migracijos ir kur aplinką neigiamai paveikė buvusi ekstensyvi žemės ūkio praktika. Viena iš jų – Stupurų kaime su šeima ūkininkaujanti Lina Vyšniauskaitė, šalia įvairių grūdinių kultūrų auginanti aliejinius linus, margainius ir kanapes, iš kurių spaudžia šalto spaudimo nerafinuotą aliejų, kuris tinka ir kaip maistas, ir kaip vaistas. Šis ruduo Linai Vyšniauskaitei buvo dosnus nematerialiosiomis patirtimis. Būtent ji, viena iš aštuonių „Gyvosios laboratorijos“ narių, buvo deleguota savo ūkio istoriją pristatyti Briuselyje.

--- Joniškio „Maximos“ parduotuvėje pastaruoju metu vis labiau tuštėja lentynos, ypač gatavo maisto – mišrainių, keptų mėsos produktų – vitrinose. Gyventojai tai pastebėjo ir teiraujasi, ar tiesiog didesni pirkėjų srautai, ar mažiau produkcijos, o gal parduotuvę ruošiamasi uždaryti. Redakcijai pasidomėjus, paaiškėjo, kad „Maxima“ bus atnaujinama ir beveik visą lapkričio mėnesį nedirbs.

Plačiau bei kitos rajono naujienos šeštadienio laikraštyje.