Į mažmeninės prekybos rinką Joniškyje ateina viena iš didžiausių žemų kainų parduotuvių Rusijoje

„Sidabrės“ nuotr.

Sausio 19 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Pašvitinio gatvė Joniškyje. Iškart už Mato Slančiausko progimnazijos yra keliukas, vedantis į mobilųjį patikros punktą, VšĮ Joniškio ligoninės Skubios pagalbos skyrių. Tas pats kelias toliau vedė link senosios greitosios medicinos pagalbos stoties, morgo... Už šių pastatų, pridengtas augančių topolių, krūmų eilutės, stovi vienaukštis ilgas pastatas. Čia sovietmečiu buvo beveik slaptas Šiaulių regionui karo atveju skirtas vaistų sandėlis. Panašių sandėlių šalyje būta apie penkis su pagrindine medikamentų baze Nemenčinėje. Dabar čia – buvusiame vaistų sandėlyje – tikrai neužilgo duris atvers didžiausią žemų kainų tinklą „Svetofor“ Rusijoje valdantys verslininkai, kuriems Lietuvoje ir prekės ženklui MERE atstovauja įkurta uždara akcinė bendrovė "Valientė".

--- Sausio 10–14 dienomis Žagarės regioninis parkas kartu su Valstybine saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos apsaugos ministerijos, keturiais nacionaliniais ir Kurtuvėnų regioniniu parku pristatytas pasaulinėje parodoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Dubajuje „EXPO 2020“, kuri dėl pandemijos buvo nukelta ir prasidėjo 2021 metų rudenį bei tęsis iki šių metų kovo pabaigos. Žagarės regioninio parko direkcijos vyriausioji specialistė Modesta Bielskienė į parodą nuvežė tikrojo mūsų krašto gamtos kvapo ir galimybę patirti pojūčių, kurie itin sužavėjo lankytojus.

--- 34-erių metų Simas Bubelis pastaruoju metu gyvena viena koja nuošaliame Linksmėnų kaimo vienkiemyje, o kita – Kaune. Istoriko išsilavinimą turintis jaunas vyras praėjusiais metais apsigynė magistro darbą, baigė gidų kursus ir kurį laiką planuoja šiuo darbu užsiimti, siekdamas susitaupyti lėšų kur kas didesniam gyvenimo tikslui – įsirengti senovinių plytų ir koklių gamybos dirbtuves toje pačioje Linksmėnų sodyboje. Tai nėra tik svajonė, vyras jau šio amato pagrindų mokėsi ir žinių sėmėsi pameistraudamas pas žinomą Dzūkijoje ir visoje Lietuvoje meistrą Gintarą Kniežą. Nors mieste jį domina kultūrinė erdvė, tačiau jaunas vyras atviras: „Save matau kaime“.

Plačiau bei kitos rajono naujienos trečiadienio laikraštyje.