Ilgametė kultūros darbuotoja ir egiptietis laimę rado lietuviškajame kaime

Asmeninio albumo nuotr.

Balandžio 13 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Kirnaičių kaime gyvenančios Gražinos Andrašiūnienės biografijoje – daugiau nei 22 metai kultūrinio darbo patirties. Keletas metų, praleistų emigracijoje. Egipte lietuvė pažino ne tik kitos šalies kultūrą, papročius, bet ir sutiko gyvenimo draugą, kuris egzotiškąją šalį iškeitė į gyvenimą Šiaurės Lietuvos kaime. Abu sugrįžo į Lietuvą, į namus, kur Gražinos laukė profesinis posūkis Linkuvos socialinės globos namuose ir vėl naujai atrasta kultūra Žagarėje. Moteris atvira – vieno laimės recepto nėra ir negali būti, nes kiekvieno laimė – kitokia. Jos laimė – būti namuose su savo šeima, o tada ir visi kiti siekiai taps ranka pasiekiami.

--- Joniškio istorijos ir kultūros muziejuje eksponuojami joniškietės Violetos Tuomienės kone iš Renesanso epochos atkeliavę margučiai, kurie velykiniams pietums netiks, tačiau tikrai stalui suteiks prabangaus lengvumo, pakylės aplinką, kurioje sutinkame, praleidžiame didžiąsias pavasario šventes. Tačiau tokių kiaušinių, kokius dekoruoja V. Tuomienė, kiekvienas užsigeidęs taip lengvai nepasidarys. Į parodą Violeta Tuomienė atnešė parodyti 300 kiaušinių, paverstų gražiausiais kiauraraščio ažūrais, paskutinėtus, tarsi marmurinius, nuspalvintais rauginta juodalksnio žieve ar sodriais sintetiniais dažais medvilnei.

--- Per pastarąjį pusmetį Joniškio ligoninę ir joje vykstančias pertvarkas gydytojų ir pacientų naudai, nelaukiant iš viršaus nuleidžiamų sveikatos sistemos reformų, aplankė patys aukščiausi šalies lyderiai. Praėjusių metų spalį Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė, besidominti efektyviomis paslaugomis, domėjosi Joniškio ligoninės pertvarka ir jos patirtimi. Visai neseniai Joniškio ligoninę aplankė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys su viceministre Danguole Jankauskiene. O praėjusį penktadienį čia lankėsi Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Tie vizitai visai neatsitiktiniai – visi nori savo akimis pamatyti, savo ausimis išgirsti, kaip per metus pasikeitė Joniškio ligoninė, kaip organizuojamos tūkstančiais procentų išaugusios medicininės paslaugos. Panašu, kad tinkamą toną gerai visos Lietuvos sveikatos apsaugos sistemos pertvarkai diktuoja būtent Joniškio ligoninės kolektyvas.

Plačiau bei kitos rajono naujienos trečiadienio laikraštyje.