„Sidabrės“ nuotr.

Gegužės 21 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Praėjusį penktadienio vakarą savo ryškų pėdsaką Joniškio kultūriniame ir istoriniame gyvenime įrėžęs Joniškio istorijos ir kultūros muziejus paminėjo 35-erių metų sukaktį. Kažkada įkurtas mažame kambarėlyje, ne vienerius metus glaudęsis Kultūros centre, jau daugiau kaip dešimtmetį jis įsikūręs atskirose patalpose Vilniaus gatvėje. Muziejus turi savo padalinius Rudiškuose, Reibiniuose ir jau kelintus metus – Žagarėje, jam priklauso sinagogų kompleksas – erdvės, kuriose vyksta įvairiausi renginiai nuo parodų iki konferencijų, koncertų, leidinių pristatymų, savivaldybei reikšmingų sutarčių pasirašymų. Istorijos ir kultūros muziejaus sukaktuvių vakaras buvo kupinas sveikinimų, gražių, šiltų žodžių ir linkėjimų. O pirmiausia visus atėjusius į Baltąją sinagogą, kur vyko renginys, pasitiko „veidrodiniai žmonės“ kartu su direktore Rasa Ališauskiene.

--- Žurnalas „Reitingai“ skelbia naujus šalies gimnazijų reitingus. Joniškio „Aušros“ gimnazija pirmą kartą atsidūrė už pirmojo šimtuko ribos, bet vistiek išliko viena stipriausių apskrityje. Kitos dvi rajono gimnazijos – Skaistgirio ir Žagarės – pakilo į daug aukštesnes vietas nei pernai. Reitingų švytuoklė palanki ir Joniškio rajono savivaldybei. Pagal rajono abiturientų 2023 metų rezultatus ji pakilo į 25 vietą tarp 60 šalies savivaldybių.

--- Joniškio rajono savivaldybė ir UAB „Biomotorai“, siekdamos skatinti bendruomenės tvarią gyvenseną, prisidėti prie švarios ir žalios Lietuvos kūrimo, šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio mažinimo ir naudoto aliejaus žalos gamtai ir aplinkai mažinimo, įrengė specialius konteinerius naudotam kepimo aliejui surinkti iš gyventojų. Iš surinkto aliejaus bus gaminamas biodyzelinas.

Plačiau bei kitos rajono naujienosantradienio laikraštyje.