Istorinei atminčiai palieka savo asmeninį indėlį

Simonos Jonkutės nuotr.

Kovo 12 d. „Sidabrės“ numeryje:

--- Kiekvieno rajono muziejus turi savo išskirtinumų, ko kitur nepamatysi. Kad ir atkurtos Lietuvos nepriklausomos valstybės pasieniečių uniformų. Daugeliui Lietuvos rajonų ši profesija nėra aktuali, o Joniškis visais istorijos tarpsniais buvo, yra ir bus pasienio rajonu. Pirmu miestu, į kurį iš Latvijos įvažiuoja svečiai iš viso pasaulio. Ir paskutinis, kurį Lietuvoje palieka. Buvęs pasienio tarnybos pareigūnas, kinologas joniškietis Raimondas Gurskis, tarnybą baigęs 2012-aisiais, Joniškio istorijos ir kultūros muziejaus ekspoziciją Kovo 11-osios išvakarėse kaip tik ir praturtino asmeniniais eksponatais – padovanojo savo nešiotą paradinę pasieniečio uniformą, batelius, baltus marškinius, uniformos puošinį – pečiajuostes, kitaip dar vadinamas akselbantais, antpečius, net 1990-ųjų pirmosios pasieniečių uniformos diržo sagtį su Vyčiu ir kitus aksesuarus, kuriuos per visą atkurtos Lietuvos valstybės istoriją yra surinkęs. Buvęs Valstybės sienos apsaugos tarnybos kinologų grupės vyresnysis puskarininkis Raimondas Gurskis domisi ne tik atkurtos Lietuvos pasieniečių profesijos istorija, bet yra apvažiavęs ir užfiksavęs visus Lietuvoje tebesančius vėjo malūnus, kuriuos rodo įvairiose Lietuvos vietose rengiamose parodose.

--- „Jos kasdien dėkoja, už kiekvieną smulkmeną sako ačiū ir tikisi, kad karas greitai baigsis, netrukus galės grįžti namo. Mes tik galime palaikyti tokį tvirtą tikėjimą ir viltis geriausio. Jokie žmonės nenusipelnė būti išvaryti iš savo namų, o tai su jais padarė karas“, – teigia žagarietė Laura Stenianskienė, su vyru Sergiejumi į savo namus jau daugiau nei prieš savaitę priėmusi aštuonis nuo karo Ukrainoje nukentėjusiu žmones – keturias moteris ir keturis vaikus.

--- Joniškietis Putinas Jankevičius, tarptautinių krovinių pervežimų kompanijos "Transport Departus" Šiauliuose vadovas, iki vasario 24-osios galvojo turintis tikrą lietuvišką vardą, koks yra įrašytas visuose, net seniausiuose lietuviškų vardų kalendoriuose. Šių dienų realybėje, kai Rusija jėga įsiveržė į Ukrainą ir demonstruoja agresiją, kurios metu žūsta ne tik kariai, bet ir civiliai, vaikai, Rusijos prezidento ir šio karo architekto V. Putino pavardė taikingame pasaulyje įgavo niekinamą, neigiamą atspalvį, tapo pasaulio demkratinės visuomenės pasmerkimo objektu. Ir Joniškio verslininkui jo analogiškas lietuviškas vardas ėmė kenkti, kad vyras labai rimtai galvoja jį artimiausiu laiku pasikeisti.

Plačiau bei kitos rajono naujienos šeštadienio laikraštyje.